Philadelphia - Ottawa 3:4Češi v dresu Flyers byli vidět. Jenže v závěru přišel šok!

New York

Čeští hokejisté Radko Gudas a Jakub Voráček skórovali v úterním duelu Philadelphie s Ottawou, ani jejich příspěvek ale neodvrátil porážku Letců s kanadským týmem 3:4. V utkání dvou nejhorších týmů Východní konference NHL se Senators v závěrečné třetině nadechli k báječnému obratu, třemi góly dokonale otočili vývoj zápasu a ukončili černou sérii čtyř proher v řadě.

Brankář Philadelphie Anthony Stolarz inkasuje v utkání s Ottawou gól, ani český obránce Radko Gudas už zasáhnout nestačil.

Hokejisté Philadelphie jsou v krizi. Ve své pozici skončil generální manažer Ron Hextall a po šesté prohře z posledních sedmi zápasů, po nichž patří týmu poslední místo v Metropolitní divizi i ve Východní konferenci, se houpe židle i pod trenérem Davem Hakstolem, jehož si Hextall před třemi lety do mužstva přivedl.

Flyers sice Ottawu přestříleli v poměru 37:24, Voráček ukončil pětizápasové čekání na gól poté, co se prosadil v 24. minutě střelou z pravého kruhu v signalizované početní výhodě, a necelé tři minuty později se premiérově trefil v sezoně i obránce Gudas. Po dvou třetinách vedli domácí 3:1, ale v závěrečné dvacetiminutovce přišel šok. Devatenáctiletý mladíček Brady Tkachuk nejprve dvěma trefami skóre srovnal a výhru vystřelil hostům necelé tři minuty před koncem Matt Duchene.

"Nic nám teď nevychází. Každému je ukradené, na jaké pozici se nacházíme. Začali jsme se bát a místo toho, abychom drželi puk a co nejvíce je napadali, jsme ho jen vyhazovali," prohlásil Voráček. Na hře týmu je podle něho patrný nedostatek sebedůvěry. "Chyby pramení z toho, že si nevěříme. Když vedete o dvě branky proti mužstvu, které hrálo den předtím, musíte zápas dovést do vítězného konce bez ohledu na to, jak na tom psychicky jste," prohlásil devětadvacetiletý mistr světa z roku 2010.

Horší už jsou jen St. Louis a Los Angeles

Philadelphii nepomohlo ani nasazení už pátého brankáře v tomto ročníku. Anthony Stolarz předvedl 20 úspěšných zákroků, jenže to k bodům nestačilo. Letci vyhráli od začátku sezony jen deset z 24 zápasů, bodově jsou na tom v lize hůře jen St. Louis a Los Angeles.

"Je to nepřijatelné. Myslel jsem si, že je po dvou třetinách máme na lopatě. Hráli jsme poměrně dobře a měli jsme to v rukách. Na obranné modré jsme hráli ledabyle a to nás stálo zápas," řekl Gudas, který se mezi střelce zapsal poprvé od 13. února, po 46 duelech.

Úspěšné úterý hostů

Vědět o sobě dali i další Češi. Útočník Tomáš Nosek se podílel dvěma přihrávkami na vysokém triumfu Vegas 8:3 v Chicagu, další forvard Ondřej Kaše asistoval u rozhodující trefy Anaheimu, který si poradil s Tampou Bay 3:1. Nahrávku zaznamenal i Dominik Simon, jehož Pittsburgh zvítězil na ledě Winnipegu 4:3. Všichni tím jen potvrdili úspěšnost hostujících týmů, které bodovaly ve všech deseti utkáních úterního programu NHL.

Pastrňák má dalšího konkurenta

Druhý start v ročníku si připsal střední útočník Lukáš Radil ze San Jose, který na ledě během necelých osmi minut nebodoval. Sharks podlehli Buffalu 2:3 v prodloužení. Sabres zvítězili v desátém utkání v řadě a vrátili se zpátky do čela Východní konference. Vítěznou branku obstaral v nastavení útočník Jeff Skinner, který se s 19 góly dělí o pozici nejlepšího kanonýra soutěže s Davidem Pastrňákem z Bostonu a Patrikem Lainem z Winnipegu.

Lídr kanadského bodování Mikko Rantanen dosáhl jako první hráč v sezoně na hranici 40 bodů, když dvakrát asistoval Nathanu MacKinnonovi. Colorado si z Nashvillu odvezlo výhru 3:2.

Výsledky úterních zápasů NHL:
Buffalo - San Jose 3:2 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 35. Ristolainen, 45. Beaulieu, 62. J. Skinner - 52. a 57. Pavelski. Střely na branku: 31:38. Diváci: 19 070. Hvězdy zápasu: 1. Ristolainen, 2. J. Skinner (oba Buffalo), 3. Pavelski (San Jose).
Philadelphia - Ottawa 3:4 (1:1, 2:0, 0:3)
Branky: 5. Konecny, 24. Voráček, 27. Gudas - 52. a 54. B. Tkachuk, 6. Chabot, 58. Duchene. Střely na branku: 37:24. Diváci: 19 083. Hvězdy zápasu: 1. B. Tkachuk, 2. Duchene (oba Ottawa), 3. Giroux (Philadelphia).
Montreal - Carolina 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 50. Danault - 8. V. Rask, 32. T. van Riemsdyk. Střely na branku: 49:22. Diváci: 20 835. Hvězdy zápasu: 1. McElhinney, 2. Faulk (oba Carolina), 3. Danault (Montreal).
Tampa Bay - Anaheim 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 39. B. Point - 33. Manson, 45. N. Ritchie (O. Kaše), 46. Rowney. Střely na branku: 35:22. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. R. Miller, 2. N. Ritchie (oba Anaheim), 3. B. Point (Tampa Bay).
Minnesota - Arizona 3:4 (1:1, 2:0, 0:3)
Branky: 6. Coyle, 23. Parise, 32. Zucker - 44. a 49. J. Archibald, 5. Crouse, 48. Grabner. Střely na branku: 25:14. Diváci: 18 706. Hvězdy zápasu: 1. J. Archibald (Arizona), 2. Spurgeon (Minnesota), 3. Crouse (Arizona).
Winnipeg - Pittsburgh 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)
Branky: 21. a 37. Scheifele, 8. B. Tanev - 19. Crosby (Simon), 25. Sheahan, 46. Grant, 55. Aston-Reese. Střely na branku: 27:30. Diváci: 15 321. Hvězdy zápasu: 1. Scheifele (Winnipeg), 2. Grant, 3. Crosby (oba Pittsburgh).
Chicago - Vegas 3:8 (0:3, 2:3, 0:2)
Branky: 21. Forsling, 32. D. Strome, 56. E. Gustafsson - 17. a 50. Eakin, 40. a 46. S. Theodore (na první Nosek), 3. Carr (Nosek), 13. Tuch, 27. W. Karlsson, 34. Reaves. Střely na branku: 24:43. Diváci: 21 460. Hvězdy zápasu: 1. S. Theodore, 2. Eakin, 3. Tuch (všichni Vegas).
Nashville - Colorado 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 12. Hartman, 30. Fiala - 14. a 27. MacKinnon, 46. Jost. Střely na branku: 38:25. Diváci: 17 163. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon (Colorado), 2. Fiala, 3. Hartman (oba Nashville).
Edmonton - Dallas 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 63. Klefbom. Střely na branku: 31:28. Diváci: 18 347. Hvězdy zápasu: 1. Koskinen, 2. Klefbom (oba Edmonton), 3. Chudobin (Dallas).
Vancouver - Los Angeles 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 57. Markus Granlund - 31. Iafallo, 61. D. Brown. Střely na branku: 33:25. Diváci: 17 790. Hvězdy zápasu: 1. Petersen (Los Angeles), 2. Markström (Vancouver), 3. D. Brown (Los Angeles).