Edmonton - San Jose 3:4 PPDvougólový střelec Hertl rozhodl zápas s Oilers, Faksova trefa na výhru Dallasu nestačila

New York

Byl ústřední postavou nočního utkání hokejové NHL mezi Edmontonem a San Jose. Český útočník Tomáš Hertl rozhodl svou druhou brankou v utkání o vítězství Sharks 4:3 v prodloužení a byl vyhlášen třetí hvězdou. Jednu trefu si při gólové přestřelce v Torontu připsal i forvard Dallasu Radek Faksa, Stars nakonec s kanadským týmem padly 5:6 po samostatných nájezdech.

Tomáš Hertl (48) ze San Jose přijímá gratulace od spoluhráčů ke svému prvnímu gólu.

Slávistický odchovanec se střelecky prosadil po dvouzápasové odmlce a podruhé v sezóně se mu podařilo skórovat hned dvakrát.

Nejprve v 9. minutě zakončil rychlý brejk a srovnával na průběžných 1:1, a poté v prodloužení svou osmnáctou trefou v tomto ročníku stanovil konečné skóre střetnutí.

Oběma Hertlovým brankám předcházely chyby edmontonské hvězdy Leona Draisaitla. Německý útočník při první situaci špatně rozehrál a při druhé ho čtyřiadvacetiletý Čech přetlačil v osobním souboji.

Do statistik se zapsal také Radek Faksa z Dallasu. Centr druhé formace Stars tečoval v 17. minutě střelu obránce Pateryna a zaznamenal svůj čtrnáctý zásah v sezóně.

Utkání s Torontem dospělo až do nájezdů, ve kterých byli úspěšnější domácí, za něž proměnili své pokusy Bozak a Marner. Naopak za hosty neuspěli Seguin s Radulovem.

Asistenci zapsal i Ondřej Kaše, jenž se podílel na třetím gólu Anaheimu proti Vancouveru.

NHL:
Toronto - Dallas 6:5 po sam. nájezdech (2:2, 0:2, 3:1 - 0:0)
Branky: 5., 46. a 51. J. van Riemsdyk, 5. Kadri, 60. Marleau, rozhodující sam. nájezd Bozak - 15. Jamie Benn, 17. Faksa, 25. Seguin, 35. Elie, 54. B. Ritchie. Střely na branku: 33:35. Diváci: 18.918. Hvězdy zápasu: 1. J. van Riemsdyk (Toronto), 2. Seguin (Dallas), 3. McElhinney (Toronto).
NY Rangers - Pittsburgh 4:3 v prodl. (0:0, 0:2, 3:1 - 1:0)
Branky: 57. a 63. Zibanejad, 49. Kreider, 55. J. Fast - 2. Rust, 3. Sheahan, 56. Hagelin. Střely na branku: 33:40. Diváci: 17.379. Hvězdy zápasu: 1. Kreider, 2. Zibanejad (oba NY Rangers), 3. Hagelin (Pittsburgh).
Anaheim - Vancouver 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 3. a 60. Montour (na druhou Kaše), 34. Chimera. Střely na branku: 37:32. Diváci: 16.561. Hvězdy zápasu: 1. Montour, 2. Chimera, 3. Gibson (všichni Anaheim).
Vegas - New Jersey 3:8 (0:2, 2:2, 0:4)
Branky: 32. a 60. Haula, 39. C. Miller - 7. a 43. Coleman, 9. Hischier, 22. Zajac, 23. Noesen, 48. Grabner, 51. Palmieri, 55. T. Hall. Střely na branku: 42:28. Diváci: 18.420. Hvězdy zápasu: 1. Coleman, 2. Kinkaid, 3. T. Hall (všichni New Jersey).
Edmonton - San Jose 3:4 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 3. Caggiula, 28. Klefbom, 42. Nugent-Hopkins - 9. a 63. Hertl, 31. Couture, 50. Dillon. Střely na branku: 28:40. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Klefbom (Edmonton), 2. Couture, 3. Hertl (oba San Jose).