Vegas - Boston 2:5Fantastický Pastrňák zase pálil v NHL, zářili také Vaněček s Vejmelkou

Nejproduktivnější český hráč v NHL David Pastrňák zase zářil a svými góly pomohl Bostonu k výhře na ledě Vegas 3:1. Za 55 utkání slavné ligy vstřelil už 31 branek a nasbíral 56 kanadských bodů. Parádní výkon předvedl i Karel Vejmelka, jenž za záda pustil jedinou z 43 střel Colorada a Arizona mohla slavit výhru 2:1. Ještě lépe se vedlo Vítku Vaněčkovi v brance Washingtonu. Ten zlikvidoval 36 střel Caroliny a Capitals vyhráli 4:0. Dařilo se i Dominiku Kubalíkovi, jenž dal gól a jeho Chicago vyhrálo nad Edmontonem 4:3 v prodloužení.

Český hokejista David Pastrňák přidal v NHL další dva góly a Boston mohl slavit výhru.

Na ledě Vegas v dresu Bruins zářil nejvíce Craig Smith, jenž zaznamenal hattrick. Hned po něm ale ve statistikách nejvíce svítí jméno českého bombarďáka Pastrňáka. Ten nejprve zakulatil své střelecké skóre v této sezoně NHL na třicet branek. Při přečíslení dvou na jednoho jeho první pokus gólman Vegas zlikvidoval, dorážka však už skončila v síti. Boston v tu chvíli vedl 3:1.

Druhý gólový moment nejproduktivnějšího Čecha ve slavné lize přišel v předposlední minutě duelu. Tým Vegas riskoval a hrál bez brankáře. Pastrňák dobruslil vyhozený puk a poslal jej do odkryté klece a pečetil výhru Bruins na 5:2. Havířovský rodák bodoval v sedmému utkání v řadě (7+4) a stal se třetí hvězdou zápasu.

Carolina sice soupeře z Washingtonu přestřílela 36:33, jenže Capitals se mohli spolehnout na Vítka Vaněčka, který byl neprůstřelný. V dresu vítězů si o jeden gól vylepšil střelecké skóre ruský snajpr Alex Ovečkin. V NHL už nastřílel 763. gólů a v historické tabulce střelců ztrácí tři branky na třetího Jaromíra Jágra.

Vaněček vychytal své třetí čisté konto v sezoně, nulu udržel podruhé z posledních čtyř vystoupení v NHL. Český gólman byl vyhlášen první hvězdou utkání. "Vítek vytáhl několik skvělých zákroků," vyzdvihl kouč Washingtonu Peter Laviolette Vaněčka, který pro změnu chválil spoluhráče. "Hodně mi pomohli, zblokovali spoustu střel. Bojovali jsme a odehráli jsme dobrý zápas," řekl český gólman.

Lídr Centrální divize Colorado zavítal na led Arizony, které ve stejné divizi patří až poslední místo, a byl obrovským favoritem. Jenže nakonec odjeli hosté bez bodu, protože v brankovišti domácích čaroval český gólman Karel Vejmelka. Inkasoval pouze jednou a Arizona zvítězila 2:1. Vejmelka byl v souboji s nejlepším týmem NHL vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

"Víme, jak chtějí hrát," podotkl Vejmelka, který chytal poprvé od 17. února. "Snaží se střílet z jakékoli pozice, ale hráli jsme v obranném pásmu velice dobře. To byl důležitý faktor zápasu," dodal. V utkání zastínil svého krajana Pavla Francouze v brance Colorada, ten zlikvidoval 27 střel, porážce však nezabránil.

Po úvodní třetině, ve které Chicago ztratilo vedení 1:0 a 2:1, se čekalo na gól až do 43. minutě. Obstaral ho Kubalík, který potrestal pohotovou ranou bez přípravy špatnou rozehrávku brankáře Mikka Koskinena a upravil skóre na 3:2. Vypadalo to, že by trefa českého útočníka mohla být vítězná, ale Evander Kane zařídil v čase 59:10 svou druhou trefou v zápase prodloužení. To rozhodl Alex DeBrincat.

Florida porazila na svém ledě Ottawu 3:0 a za tohoto stavu se v 52. minutě po zákroku hostujícího Brada Tkachuka na hrdinu utkání Patrica Hörnqvista (1+1) rozpoutala hromadná strkanice. Zapojil se do ní také domácí Radko Gudas, který povalil na led Austina Watsona a oba byli vyloučen do konce zápasu. Útočníkovi Senators se nelíbilo, jak jej český bek zpacifikoval a před odchodem do kabin na něj pořvával.

Stejný osobní trest jako Gudas dostal Dominik Simon ve 45. minutě za rozmíšku s Anthony Cirellim. I bez českého útočníka Pittsburgh dotáhl zápas na ledě Tampy Bay do vítězného konce (5:1). Na konci druhé třetiny za stavu 1:3 byl vykázán z lavičky trenér Jon Cooper za protesty vůči rozhodčím. Nelíbilo se mu, že sudí hostům vysvětlili vyloučení, ale za ním už nepřijeli. "Nemyslím se, že bych jim řekl něco, co ještě jako rozhodčí neslyšeli," řekl kouč.

Výsledky zápasů NHL
Florida - Ottawa 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 11. Marchment, 44. Hörnqvist, 44. Lomberg. Střely na branku: 48:18. Diváci: 16 499. Hvězdy zápasu: 1. Hörnqvist, 2. Lomberg, 3. Bobrovskij (všichni Florida).
Philadelphia - Minnesota 4:5 (2:2, 2:1, 0:2)
Branky: 4. Laughton, 14. P. Brown, 26. Konecny, 40. J. Van Riemsdyk - 12. a 30. Hartman, 20. F. Gaudreau, 53. Boldy, 53. Brodin. Střely na branku: 30:38. Diváci: 13 876. Hvězdy zápasu: 1. Hartman, 2. Fiala (oba Minnesota), 3. Laughton (Philadelphia).
Tampa Bay - Pittsburgh 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)
Branky: 27. Bellemare - 4. Heinen, 7. Crosby, 38. McGinn, 46. Malkin, 54. Guentzel. Střely na branku: 21:40. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Guentzel, 3. Heinen (všichni Pittsburgh).
Washington - Carolina 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 19. Kuzněcov, 29. Fehérváry, 36. Ovečkin, 60. Orlov. Střely na branku: 33:36. Vítek Vaněček odchytal za Washington celý zápas a z 36 střel neinkasoval. Diváci: 18 573. Hvězdy zápasu: 1. Vaněček, 2. Kuzněcov, 3. Fehérváry (všichni Washington).
NY Islanders - Vancouver 3:4 (0:0, 2:2, 1:2)
Branky: 24. Dobson, 39. Palmieri, 42. Beauvillier - 28. Hunt, 32. J.T. Miller, 50. Höglander, 51. Podkolzin. Střely na branku: 27:38. Diváci: 16 412. Hvězdy zápasu: 1. Q. Hughes, 2. J.T. Miller (oba Vancouver), 3. Dobson (NY Islanders).
Chicago - Edmonton 4:3 v prodl. (2:2, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 3. Lafferty, 17. P. Kane, 43. Kubalík, 63. DeBrincat - 20. a 60. E. Kane, 15. Draisaitl. Střely na branku: 32:32. Diváci: 19 688. Hvězdy zápasu: 1. DeBrincat, 2. P. Kane, 3. Lafferty (všichni Chicago).
Arizona - Colorado 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 39. Eriksson, 46. Schmaltz - 26. D. Toews. Střely na branku: 29:43. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu celé utkání, inkasoval jeden gól z 43 střel a úspěšnost zásahů měl 97,7 procenta. Pavel Francouz odchytal za Colorado 58:42 minuty, inkasoval dvě branky z 29 střel a úspěšnost zásahů měl 93,1 procenta. Diváci: 10 840. Hvězdy zápasu: 1. Schmaltz, 2. Vejmelka, 3. Eriksson (všichni Arizona).
Calgary - Montreal 4:5 v prodl. (1:1, 2:1, 1:2 - 0:1)
Branky: 12. Coleman, 33. J. Gaudreau, 36. Mangiapane, 60. E. Lindholm - 45. a 62. Chiarot, 20. Petry, 38. Suzuki, 58. Hoffman. Střely na branku: 34:35. Diváci: 16 288. Hvězdy zápasu: 1. Hoffman (Montreal), 2. Mangiapane (Calgary), 3. Suzuki (Montreal).
Vegas - Boston 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)
Branky: 38. Eichel, 57. Marchessault - 14, 32. a 55. C. Smith, 49. a 59. Pastrňák. Střely na branku: 36:36. Diváci: 18 109. Hvězdy zápasu: 1. C. Smith (Boston), 2. Eichel (Vegas), 3. Pastrňák (Boston).