Frolík a Vokoun zařídili výhru Floridy, Havlát rozhodl v Chicagu

Dva čeští hokejisté byli hlavními postavami Floridy Panthers při vítězství 4:3 nad Atlantou v NHL. Útočník Michael Frolík vstřelil dva góly a Tomáš Vokoun podpořil mužstvo spolehlivým výkonem v brance. Martin Havlát z Chicaga zase rozhodl v prodloužení o výhře svého týmu nad Anaheimem 3:2, na vítěznou trefu Pittsburghu přihrával Petr Sýkora.

Po vydařeném představení v Atlantě má Michael Frolík ve své první sezóně v NHL na kontě už sedmnáct branek. "Když můžete skórovat dvakrát, je to vždycky skvělé, podařily se mi dorážky. Získali jsme velmi důležité body," řekl český útočník po zápase. Tomáš Vokoun se do branky vrátil po zánětu středního ucha.

Neuvirth a spol. vypadali jako "idioti"

V akci byl opět i brankář Washingtonu Michal Neuvirth, ale tentokrát si moc radosti neužil. Před vlastními fanoušky inkasoval pět branek od Caroliny. Jeho špatný den začal na konci první třetiny, kdy jej při trestném střílení překonal Eric Staal. Během druhé třetiny pak kapituloval ještě čtyřikrát, dvakrát jej překonal Patrick Eaves.

"Trefili jsme se snad z každé větší šance. Takovýhle zápas jsme potřebovali," zářil po zápase Eaves, zatímco trenér Capitals Bruce Boudreau neskrýval rozčarování. "Bylo to něco příšerného. Kdybych byl na lavičce Caroliny, asi by mi nezbylo nic jiného, než říct: Podívejte na ty idioty," sypal si popel na hlavu.

Tučňáci vyhrávají i bez Crosbyho

Martin Havlát ukončil zápas v Chicagu přesně po sto sekundách prodloužení. Mladoboleslavský rodák, jenž si připsal i asistenci na první brance týmu, vstřelil vítězný gól po hezké individuální akci, kdy na vlastní modré vypíchl soupeři puk, prosadil se přes bránícího Perryho a střelou na lapačku překonal brankáře Anaheimu.

Jedinou branku Tampy vstřelil Pittsburghu po lahůdkové přihrávce od Lecavaliera Václav Prospal. Hosté sice hráli počtvrté v řadě bez své největší hvězdy Sidney Crosbyho, přesto vybojovali výhru 3:1. Dvakrát se trefil Chris Kunitz, na jeho druhou a vítěznou branku mu přihrával Petr Sýkora. Pod novým trenérem Danem Bylsmou prohráli Penguins prozatím jen dva z osmi zápasů.

Hned dvě asistence si připsal obránce Edmontonu Ladislav Šmíd. Zápas Oilers v Nashvillu se odehrával jako na houpačce, nejprve dvakrát vedli domácí, Edmonton  ale dvakrát dokázal skóre otočit. Potřetí dostal Predátory do vedení Sullivan v 50. minutě, Erik Cole však šest minut před koncem vyrovnal. V prodloužení pak přece jen rozhodl o vítězství Nashvillu Jason Arnott. Za domácí tým podruhé v řadě nenastoupil kvůli potížím s třísly Martin Erat.

Boston - Philadelphia 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)
Branky: 15. P. Bergeron, 60. Yelle - 43. a 57. Gagne, 22. Upshall, 46. Knuble. Zásahy brankářů: Fernandez 22 - Niittymäki 22.
Washington - Carolina 2:5 (0:1, 1:4, 1:0)
Branky: 40. Sjomin, 59. Fjodorov - 28. a 39. Eaves, 20. E. Staal z tr. střílení, 24. Cullen, 37. LaRose. Zásahy brankářů: Michal Neuvirth 25 - Ward 39.
Atlanta - Florida 3:4 (2:1, 0:3, 1:0)
Branky: 3. C. Armstrong, 7. Slater, 58. Kovalčuk - 4. a 23. Frolík, 35. Stillman, 40. Zedník. Zásahy brankářů: Lehtonen 30 - Tomáš Vokoun 27.
Columbus - Los Angeles 5:4 (2:1, 2:3, 1:0)
Branky: 26. a 51. Malhotra, 10. Voráček, 17. Torres, 38. Novotný - 7. Stoll, 33. Purcell, 34. Kopitar, 35. Möller. Zásahy brankářů: S. Mason 22 - Quick 20.
Toronto - New Jersey 2:3 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 0:1)
Branky: 43. a 51. Mitchell (na druhou Kubina) - 4. Clarkson, 46. Eliáš, 65. Oduya. Zásahy brankářů: Toskala 49 - Brodeur 30.
Ottawa - Calgary 3:6 (2:3, 0:1, 1:2)
Branky: 6. Kuba, 10. Fisher, 55. Foligno - 25., 43. a 60. Moss, 3. a 16. Iginla, 13. Peters. Zásahy brankářů: Auld 11/4, Elliott 6/1 - Kiprusoff 22.
Tampa Bay - Pittsburgh 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
Branky: 13. Prospal - 8. a 17. Kunitz (na druhou Sýkora), 33. Cooke. Zásahy brankářů: Rämö 30 - Fleury 32.
Nashville - Edmonton 6:5 v prodl. (2:2, 1:0, 2:3 - 1:0)
Branky: 7. a 19. Legwand, 48. a 50. Sullivan, 25. R. Suter, 63. Arnott - 10. Gagner (Šmíd), 15. Pouliot, 42. Cogliano, 46. Jacques (Šmíd), 54. Cole. Zásahy brankářů: Rinne 23 - Roloson 37.
Chicago - Anaheim 3:2 v prodl. (2:0, 0:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 2. Brouwer, 12. Ladd (Havlát), 62. Havlát - 23. D. Miller, 25. Ryan. Zásahy brankářů: Huet 26 - Giguere 34.
St. Louis - Detroit 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)
Branky: 15. Kopecký, 24. Zetterberg, 48. Draper, 51. Kronwall (Hudler), 57. Filppula. Zásahy brankářů: C. Mason 31 - Osgood 22.
Vancouver - Minnesota 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
Branky: 10. a 54. Burrows, 38. Demitra, 39. Bernier - 2. Fritsche, 8. Židlický. Zásahy brankářů: Luongo 17 - Bäckström 28.
San Jose - Dallas 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky: 10. J. Thornton - 7. a 48. J. Neal, 25. Modano, 47. Sutherby. Zásahy brankářů: Boucher 27 - Turco 24.