Edmonton - Washington 4:3 PPHvězdný McDavid rozhodl o vítězství Edmontonu nad Washingtonem

Hokejisté Edmontonu v NHL porazili Washington 4:3 v prodloužení a v boji o play off z devátého místa ztrácí na osmý Dallas jeden bod. Utkání rozhodl vítěznou brankou a asistencí hvězdný Connor McDavid. Alexandr Ovečkin, jenž v úterý v historickém pořadí střelců vyrovnal třetího Jaromíra Jágra, proti Edmontonu nebodoval. Na Oilers se dál tlačí Vancouver, jenž zdolal Montreal 5:3 a udržel dvoubodové manko.

Hvězdný forward Edmontonu Oilers Connor McDavid (vpravo) vede puk před slovenským obráncem Washingtonu Capitals Martinem Fehérvárem.

Skóre utkání otevřel na začátku druhé třetiny hostující Nicklas Bäckström. Oilers však góly Kailera Yamamota a Codyho Ceciho do konce druhé dvacetiminutovky stav zápasu otočili. O vyrovnání se v 47. minutě postaral T.J. Oshie, ale Edmonton zásluhou Brada Malonea opět odskočil do těsného vedení.

V závěru musel domácí brankář Mikko Koskinen řešit několik ošemetných situací, kterým až do poslední minuty odolával. Když už se zdálo, že dovede Oilers k těsnému vítězství, našel si puk mezi kruhy Oshie a dvě sekundy před sirénou svou druhou brankou v zápase srovnal.

Prodloužení po třech a půl minutách rozhodl McDavid, jenž po výborné práci Leona Draisaitla na obranné modré čáře zakončil únik dvou na jednoho rychlou střelou zápěstím. "Celou dobu jsem chtěl nahrát Leovi (Draisaitlovi), ale Eller to udělal šikovně. Nikdo z nás neměl rychlost, tak zůstal mezi námi a donutil mě ke střele. Naštěstí se mi povedlo to trefit," popsal rozhodující moment McDavid, vyhlášený první hvězdou zápasu.

Kanadský útočník vstřelil třicátý gól v sezoně a jako první hokejista v ročníku překonal hranici 80 bodů. Povedlo se mu to v šesté sezoně za sebou, což z něj dělá čtvrtého nejúspěšnějšího hráče v klubové historii. Vícekrát v dresu Oilers pokořily osmdesátibodovou metu pouze tři legendy: Jari Kurri s Waynem Gretzkým to dokázali devětkrát, Mark Messier osmkrát.

Významný kariérní milník překonal Bäckström, který k úvodní brance přidal asistenci u gólu na 2:2 a získal 1000. bod v NHL. Švédský centr si v 1037 duelech základní části připsal 263 gólů a 737 asistencí a je druhým nejproduktivnějším hráčem v historii klubu. Na vedoucího Ovečkina mu schází 390 bodů.

Ve druhém středečním zápase si Vancouver poradil s Montrealem 5:3. Čtyřmi body za gól a tři asistence zařídil vítězství Canucks J. T. Miller. Canadiens k osmé výhře z posledních devíti zápasů nestačil ani dvougólový příspěvek finského útočníka Artturiho Lehkonena.

Výsledky NHL
Edmonton - Washington 4:3 v prodl. (0:0, 2:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 33. Yamamoto, 39. Ceci, 51. B. Malone, 64. McDavid – 47. a 60. Oshie, 23. Bäckström. Střely na branku: 40:32. Diváci: 16.368. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. B. Malone (oba Edmonton), 3. Oshie (Washington).
Vancouver - Montreal 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)
Branky: 14. Hamonic, 31. Boeser, 44. J. T. Miller, 49. Elias Pettersson, 60. Horvat – 13. a 35. Lehkonen, 56. R. Pitlick. Střely na branku: 33:25. Diváci: 18.654. Hvězdy zápasu: 1. J. T. Miller (Vancouver), 2. Lehkonen (Montreal), 3. Boeser (Vancouver).
2.St. Louis5632717195:15571
3.Minnesota5533319208:17969