Kdo, když ne my? Tampa prý nejde na porážku

Kapitán Steven Stamkos byl ve 21 letech u toho. Tampa ve druhém prodloužení ztratila s Pittsburghem čtvrtý zápas série play off 2011 a za stavu 1:3 mířila na led soupeře. A od té chvíle už s Penguins neprohrála. Lightning teď v krizovém momentu finále Stanley Cupu s Coloradem vyvolávají jedenáct let starou vzpomínku.

Český obránce Tampy Jan Rutta (vlevo) v souboji s křídelníkem Colorada Gabrielem Landeskogem.

Situace je totožná. Po kontroverzním gólu ztratila Tampa v domácí Amalie Areně čtvrtý souboj s Avalanche 2:3 v prodloužení a ustoupit už nemá kam. Trenér Jon Cooper dával najevo frustraci a křivdu, jelikož si sudí v prodloužení nevšimli neregulérního počtu hráčů Colorada na ledě. Po probuzení však úplně změnil rétoriku.

"Na dnešku je skvělé, že to není včerejšek," pravil Cooper před odletem do Denveru. "Teď se moje myšlenky obrací jen k pátému zápasu. Hora, na kterou šplháme, je o něco vyšší, ale pořád stoupáme. Stejně bychom museli vyhrát zápas venku. Tak proč ne ten příští?" hlásal kouč Tampy.

Krizových situací za poslední tři roky zažil s týmem kupu. I letos jich nebylo málo. Stav 2:3 na zápasy v prvním kole s Torontem, 0:2 v konferenčním finále s Rangers. "1:3 teď a 2:3 s Torontem. Jaký je v tom sakra rozdíl," rozohnil se Cooper. Lightning v prodloužení prohráli úvodní a čtvrtý zápas, teď věří, že se k nim ve finále štěstí otočí čelem.

Hrdina Colorada! Nazem Kadri rozhodl čtvrté finále NHL v prodloužení

"Byla to těžká rána, ještě jsme ale neprohráli. Jde o to, kdo se první dostane ke čtyřem výhrám. A ne ke třem. Jestli se z téhle situace nějaký tým dokáže vyhrabat, tak je to ten náš. My tomu věříme," prohlásil útočník Pat Maroon.

Fanoušci Tampy by byli ale o něco optimističtější, pokud by Lightning neměli tolik zraněných. Zápasy 3 a 4 vynechal centr Brayden Point, ve čtvrtém utkání po necelých osmi odehraných minutách odstoupil Erik Černák, problémy má Anthony Cirelli a zdráv evidentně není ani Nikita Kučerov.

"Pořád ale máme před sebou ten konečný cíl," tvrdí bek obhájců Stanley Cupu Ryan McDonagh.

Sen o šampionském hattricku se v hlavách hráčů Tampy ještě nerozplynul. V noci na sobotu (od 2:00 SELČ) mu Lightning mohou dát o něco ostřejší kontury.