Tampa Bay - Washington 2:4Kempný s Palátem skórovali v prvním konferenčním finále

Tampa Bay

V Tampě odstartovalo v noci na sobotu finále Východní konference NHL. První vítězství získali hosté z Washingtonu a pomohl jim k tomu také jedním gólem Michal Kempný. Za poražené snižoval na konečných 2:4 Ondřej Palát. V dresu Capitals nastoupil také Jakub Vrána, který však přes pět střeleckých pokusů žádný kanadský bod nezískal.

Hráči Washingtonu oslavují gól Michala Kempného.

Prvním hráčem, který změnil skóre, se v osmé minutě stal Michal Kempný. Český bek se prosadil parádní střelou zápěstím od modré čáry.

Domácí stihli do konce první třetiny také vstřelit gól. Na světelné tabuli ubíhaly poslední vteřiny, když Nikita Kučerov ujel obraně Capitals a svůj nájezd dokázal v pádu úspěšně zakončit. Radost Blesků však vzápětí utnuli rozhodčí, kteří zpozorovali, že hráčů v modrých dresech bylo na ledě šest. Gól tedy neplatil a hokejisté Tampy ještě schytali dvouminutový trest.

Tím však pohromy první třetiny pro Tampu nekončily. S vyloučením logicky následovalo také vhazování v útočném pásmu. A přestože do přestávky chybělo už jen sedm sekund, podařilo se hostům přidat druhý zásah. Kapitán Alexandr Ovečkin se dostal ke kotouči záhy po buly a bez váhání skóroval svým typickým golfovým úderem.

Krátce po změně stran přidal třetí gól Washingtonu Jay Beagle, jenž dorazil nepovedenou střelu Bretta Connollyho. A čtvrtou branku přidal Lars Eller, který při přesilové hře uspěl z dorážky po Ovečkinově střele.

Do třetí dvacetiminutovky se Tampa vydala novým gólmanem Lousiem Dominguem a ten už vydržel bez inkasovaného gólu. Domácí však stihli vstřelit jen dvě branky. Nejprve Stamkos snižoval na 1:4 díky povedené kombinaci v přesilové hře. Konečnou podobu skóre dal Ondřej Palát, jenž svůj rychlý protiútok zakončil šikovnou střelou k bližší tyči.

Dnes po půlnoci bude zahájeno také finále Zápasní konference mezi Winnipegem a Vegas.

Finále Východní konference play off NHL - 1. zápas:
Tampa Bay - Washington 2:4 (0:2, 0:2, 2:0)
Branky: 44. Stamkos, 54. Palát - 8. Kempný, 20. Ovečkin, 23. Beagle, 27. Eller. Střely na branku: 21:32. Diváci: 19.092. Hvězdy utkání: 1. Ovečkin, 2. Kuzněcov, 3. Beagle (všichni Washington).