Kubina se dvěma góly podílel na obratu Toronta

NEW YORK

Hokejový obránce Pavel Kubina pomohl v úterním utkání NHL dvěma góly k vítězství Toronta 4:3 v prodloužení nad Philadelphií. Hostující Flyers přitom ještě na začátku třetí třetiny i s přispěním dvou asistencí Václava Prospala vedli 3:0. Poté však Maple Leafs zúročili střeleckou aktivitu, když v závěrečném dějství vyslali na Martina Birona 21 střel a třemi góly si vynutili prodloužení, které rozhodl Kubina.

Druhý z českých beků Toronta Tomáš Kaberle si připsal nahrávky u úvodních dvou branek domácích. Prospal byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu, Kubina třetím mužem utkání. Philadelphia dál drží poslední postupovou pozici ve Východní konferenci, Toronto ztrácí na osmou příčku z 12. místa sedm bodů. "Naděje stále žije," prohlásil po utkání kouč Maple Leafs Paul Maurice.

Ve vítězné sérii pokračují i po utkání na ledě Nashvillu hokejisté San Jose . O prodloužení klubového rekordu Sharks na deset výher za sebou se zasloužil jednou brankou i český útočník Milan Michálek, který se stal třetí hvězdou zápasu. Po vítězství 2:1 se San Jose posunulo na druhé místo v lize s osmibodovou ztrátou na vedoucí Detroit.

Český hokejista Radim Vrbata rozhodl penaltový rozstřel mezi Phoenixem a Anaheimem a zařídil tím výhru Coyotes 3:2. Hráčům Phoenixu se v letošním ročníku v bojích s obhájcem titulu daří, když vyhráli pět ze šesti duelů. "Chtěli vítězství víc, než my. Nedokázali jsme zareagovat," posteskl si brankář Anaheimu Jean-Sebastien Giguere.

Útočník Milan Hejduk přispěl svým dvaadvacátým gólem v sezóně k vítězství Colorada na ledě Atlanty. Trashers tak nedokázali vylepšit nelichotivou bilanci ve Východní konferenci, kde figurují až na předposledním místě. "K tomu není co dodat, momentálně skutečně ne," povzdechl si kapitán Atlanty Robert Holík.

Atlanta - Colorado 2:5 (1:2, 0:3, 1:0)
Branky: 10. C. Armstrong, 44. Christensen - 5. a 38. Brunette, 8. Sakic, 21. Hejduk (Hlinka), 30. D. Jones. Zásahy brankářů: Hedberg 23/18, Lehtonen 6/6 - Theodore 24/22. Diváci: 14 089. Hvězdy zápasu: Jones (COL), Sakic (COL), Armstrong (ATL).
Toronto - Philadelphia 4:3 v prodl. (0:1, 0:1, 3:1 - 1:0)
Branky: 54. a 65. Kubina (na první T. Kaberle), 45. Sundin (T. Kaberle), 57. Jer. Williams - 14. Upshall (Prospal), 40. Coburn, 42. Briere (Prospal). Zásahy brankářů: Toskala 25/22 - Biron 55/51. Diváci: 19 507. Hvězdy zápasu: Sundin (TOR), Prospal (PHI), Kubina (TOR).
Montreal - New Jersey 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 5. Smolinski, 19. S. Koivu, 35. Lapierre, 58. Ryder. Zásahy brankářů: Price 38/38 - Brodeur 33/29. Diváci: 21 273. Hvězdy zápasu: Price, Kostisyn, Hamrlík (všichni MTL).
Ottawa - Boston 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Branky: 26., 32. a 60. Heatley, 38. Spezza - 58. Wideman. Zásahy brankářů: Gerber 29/28 - Auld 24/21. Diváci: 20 143. Hvězdy zápasu: Gerber, Heatley, Mezsároš (všichni OTT).
Tampa Bay - NY Islanders 8:4 (2:1, 2:1, 4:2)
Branky: 13., 45. a 58. Lecavalier, 7. a 59. Ouellet, 29. Halpern, 35. Tarnasky, 59. J. Ward - 18. Guerin (Martínek), 25. Fedotěnko, 51. Walter, 60. Comrie. Zásahy brankářů: Ramo 24/20 - DiPietro 44/36. Diváci: 19 111. Hvězdy zápasu: Lecavalier, Halpern, Ouellet (všichni TB).
Detroit - Chicago 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 9. Maltby, 36. Dacjuk (Hudler), 60. Franzén - 11. Bourque. Zásahy brankářů: Osgood 20/19 - Crawford 46/44. Diváci: 18 632. Hvězdy zápasu: Dacjuk (DET), Crawford (CHI), Drake (DET).
Nashville - San Jose 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 46. Arnott (Erat) - 36. Pavelski, 41. M. Michálek. Zásahy brankářů: Ellis 42/40 - Nabokov 27/26. Diváci: 14 965. Hvězdy zápasu: Nabokov (SJ), Ellis (NSH), M. Michálek (SJ).
Edmonton - St. Louis 4:3 v prodl. (3:1, 0:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 3. Stortini, 8. Stoll, 9. Gagner (Hemský), 65. Cogliano - 18. McDonald, 21. Stempniak, 32. Boyes. Zásahy brankářů: Garon 31/28 - Legace 24/20. Diváci: 16 839. Hvězdy zápasu: Gagner (EDM), Boyes (STL), Cogliano (EDM).
Phoenix - Anaheim 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 37. Doan, 52. Yandle (Hanzal), rozhodující nájezd Vrbata - 19. Marchant, 28. Getzlaf. Zásahy brankářů: Bryzgalov 37/35 - Giguere 39/37. Diváci: 14 683. Hvězdy zápasu: Doan (PHX), Giguere (ANA), Bryzgalov (PHX).