Colorado - Philadelphia 1:2Plekanec má první bod v dresu Toronta, Neuvirth se vrátil do branky a opět se zranil

New York

Český útočník Tomáš Plekanec se dočkal svého první bodu v dresu Toronta. Pětatřicetiletý centr ve svém třináctém utkání za Maple Leafs jednou asistencí přispěl k vítězství kanadského týmu 4:3 nad Floridou. V bráně Philadelphie nastoupil poprvé od 18. února gólman Michal Neuvirth, nicméně v polovině zápasu s Coloradem pro zranění odstoupil, nahradil ho jeho krajan Petr Mrázek. Flyers vyhráli 2:1.

Český brankář Michal Neuvirth.

Plekanec figuroval ve 3. minutě u první branky Javorových listů, kdy byl na začátku kombinace mezi Riellym a Marnerem. Druhý jmenovaný akci zakončil tvrdou střelou, na kterou Luongo nedosáhl.

Toronto tímto zásahem otevřelo skóre, a ještě v první třetině přidalo další dvě trefy. Trefili se Matthews a Marleau. V závěru první dvacetiminutovky snížil Huberdeau, jenž v prostředním dějství přidal druhou branku. Domácím vrátil klid van Riemsdyk, hostující Dadonov pak stihl pouze snížit.

Zkušený centr Plekanec nastoupil od únorového trejdu z Montrealu do svého třináctého duelu za Maple Leafs. V sestavě Toronta má pevné místo ve čtvrté formaci.

Smutný návrat do brankoviště prožil Michal Neuvirth. Český brankář se vrátil z marodky, na které byl zhruba měsíc, kdy léčil zranění v dolní části těla. Nicméně v polovině duelu s Avalanche se opět zranil a musel přepustit své místo Petru Mrázkovi.

Česká dvojice měla lví podíl na vítězství Flyers. Neuvirth inkasoval jen jednou, Mrázek ani jednou. Gólově se za Letce prosadili Giroux a Provorov. Jakub Voráček stejně jako Radko Gudas vyšli bodově naprázdno.

NHL:
Toronto - Florida 4:3 (3:1, 0:1, 1:1)
Branky: 4. Marner (Plekanec), 10. Matthews, 14. Marleau, 52. J. Van Riemsdyk - 18. a 36. Huberdeau, 59. Dadonov. Střely na branku: 35:33. Diváci: 18.893. Hvězdy utkání: 1. Marner (Toronto), 2. Huberdeau (Florida), 3. J. Van Riemsdyk (Toronto).
Washington - NY Rangers 3:2 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 20. Burakovsky, 59. Eller, 61. Kuzněcov - 13. K. Hayes, 51. Spooner. Střely na branku: 33:37. Diváci: 18.506. Hvězdy utkání: 1. Kuzněcov, 2. Holtby (oba Washington), 3. Lundqvist (NY Rangers).
Colorado - Philadelphia 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky: 26. Nieto - 11. Giroux, 19. Provorov. Střely na branku: 28:33. Brankář Michal Neuvirth (Philadelphia) odchytal 28:07 minut, inkasoval jednou z 11 střel a úspěšnost zákroků měl 90,9 procenta. Brankář Petr Mrázek (Philadelphia) odchytal 31:31 minut, ze 17 střel neinkasoval. Diváci: 16.320. Hvězdy utkání: 1. Provorov, 2. Giroux (oba Philadelphia), 3. Nieto (Colorado).
Vegas - Arizona 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Branky: 12. Haula, 35. Tuch - 7. a 36. Connauton, 18. Pánik. Střely na branku: 29:32. Diváci: 18.121. Hvězdy utkání: 1. Connauton (Arizona), 2. Haula, 3. Tuch (oba Vegas).