Produktivitě NHL vládne McDavid, Pastrňák je čtvrtý

Kanadský útočník Connor McDavid z Edmontonu vede produktivitu hokejové NHL o tři body před svým německým spoluhráčem Leonem Draisaitlem. Čtvrté místo patří českému kanonýrovi Davidu Pastrňákovu z Bostonu, který na vedoucího McDavida ztrácí devět bodů.

Connor McDavid

McDavid má ze 14 zápasů 29 bodů za 14 branek a 15 asistencí. Vede také tabulku střelců o dva góly před Bo Horvatem z Vancouveru.

Druhý Draisaitl vstřelil devět branek a se 17 asistencemi je nejlepším nahrávačem. Třetí Nikita Kučerov z Tampy Bay nasbíral ve 13 duelech 21 bodů za šest tref a 15 přihrávek.

Pastrňák má z 13 utkání osm gólů a 12 přihrávek. Dvanácté místo patří Martinu Nečasovi z Caroliny, který v 13 duelech nasbíral 17 bodů za sedm branek a 10 asistencí.

Brankáři:
Vítek Vaněček (New Jersey) odchytal v osmi zápasech 413:33 minut, inkasoval 15 branek, má průměr 2,18 obdrženého gólu na zápas, úspěšnost zákroků 91,5 procenta a jednou udržel čisté konto.
Karel Vejmelka (Arizona) odchytal v devíti zápasech 528:08 minut, inkasoval 30 branek, má průměr 3,41 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 90,8 procenta.
David Rittich (Winnipeg) odchytal v dvou zápasech 117:13 minut, inkasoval šest branek, má průměr 3,07 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 88,5 procenta.
Petr Mrázek (Chicago) odchytal ve třech zápasech 159:37 minut, inkasoval 10 branek, má průměr 3,76 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 87,3 procenta.
Daniel Vladař (Calgary) odchytal v třech zápasech 157:17 minut, inkasoval 10 branek, má průměr 3,81 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 86,5 procenta.
Pavel Francouz (Colorado) odchytal v třech zápasech 175:30 minut, inkasoval devět branek, má průměr 3,08 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 89,8 procenta.