Hlavní obsah

Sorry, lásko, teď už ti moc nepomůžu! Jak se Vaněčkova svatba změnila v hektiku

20. 7. 2022 12:19

Kdo už někdy měl to štěstí chystat se na svou svatbu, asi potvrdí, že je to v určitých chvílích i stres. Pro českého hokejového brankáře Vítka Vaněčka však přípravy na svůj den D s datem 9. července byly ještě o něco hektičtější...

Foto: Frank Franklin II, ČTK/AP

Vítek Vaněček už za Washington chytat nebude, patří New Jersey.Foto: Frank Franklin II, ČTK/AP

Článek

Zbýval necelý den, než si měli se svou dlouholetou přítelkyní Kristýnou říci ano, když 26letému brankáři, jemuž vypršel tříletý kontrakt u Washingtonu a stal se chráněným volným hráčem, zazvonil mobil.

Na druhém konci byl generální manažer Capitals Brian MacLellan. „Organizoval jsem věci okolo svatby, když mi někdy kolem třetí odpoledne zavolali," vzpomíná na hovor, v němž se dozvěděl, že byl právě vyměněn do New Jersey.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Kristýna Fejtová (@tynka_vanecek)

„Nejdřív jsem se snažil vyřešit všechno okolo svatby a pak už jsem jen telefonoval a telefonoval. Moje žena se mě ptala, s kým furt mluvím. Chápala, že odteď už se svatbou moc nepomůžu a že si to všechno musí zařídit sama," usmívá se rodák z Havlíčkova Brodu.

Svatba nakonec klapla a trejd k Ďáblům rovněž uvítal. Byť se po něm hned zapsal k arbitráži, která měla určit výši jeho platu. Na tu ale nakonec nedošlo. 11 dní po výměně se s klubem domluvil na tříletém kontraktu na 10,2 milionů dolarů.

U Devils Vaněčka čeká to, co ve Washingtonu zažíval s Iljaou Samsonovem. Tedy boj o pozici jedničky. Teď bude jeho konkurentem o rok mladší Kanaďan Mackenzie Blackwood.

„Bude to boj, každý zápas budeme pod tlakem. Oba musíme trvale podávat výborné výkony a ukázat to trenérům i generálnímu manažerovi. A kdo bude lepší, ten bude jednička," uvědomuje si Čech, jenž v uplynulé sezoně odchytal za Capitals 42 utkání s průměrem 2,67 branek na zápas a úspěšností zákroků 90,8 procent.

„Bylo pro nás důležité najít gólmana, který bude hladový po roli jedničky, aby se oba brankáři nutili k co nejlepším výkonům," uvedl generální manažer New Jersey Tom Fitzgerald.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Kristýna Fejtová (@tynka_vanecek)

A Vaněček, jehož u Ďáblů už textovkou přivítali klubová brankářská legenda Martin Brodeur či krajan a posila z Tampy Bay Ondřej Palát, si na souboj s Blackwoodem troufá.

„Slibuju, že udělám všechno pro to, abych byl jedničkou já," vyhlašuje.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •