Washington - New Jersey 5:3Střelecký apetit Kempného, Paláta a Pastrňáka. Voráček s Gudasem pomohli do play off

New York

Poslední várku zápasů základní části má za sebou kanadsko-americká NHL. Michal Kempný nabírá před play off formu, což ukázal gólem a asistencí v zápase s New Jersey. Trefu si připsal také bostonský David Pastrňák, stejně jako Ondřej Palát z Tampy. Jistotu play off podtrhli asistencemi Jakub Voráček s Radko Gudasem. Dokonce dvě přihrávky obstaral také Pavel Zacha.

Český obránce Washingtonu Michal Kempný oslavuje svoji asistenci na brance spoluhráče Burakovského v zápase NHL proti New Jerey.

Michal Kempný se už zabydlel v dresu Washingtonu a jeho výkony jdou před play off nahoru. V nočním vítězném zápase proti New Jersey se český obránce blýsknul dokonce dvěma body, a především jeho dělovka, kterou propálil Coryho Schneidera v brance Devils stála za to. Podařené české vystoupení pak na druhé straně dokumentoval také Pavel Zacha. Jedenadvacetiletá šestka draftu z roku 2015 zapsala dvě asistence, a se spoluhráči může také vychutnávat radost z postupu do play off - což u svěřenců trenéra Johna Hynese nebývalo v posledních letech zrovna pravidlo.

David Pastrňák vyrovnal své sezónní maximum v počtu vstřelených branek. Jeho osobní bilance se zatím zastavila na čísle 34 (Boston odehraje zítra ještě poslední duel celé NHL s Floridou). Gólový účet Medvědů v zápase otevřel v osmé minutě druhé třetiny v přesilové hře, když využil skvělou pobídku Patrice Bergerona. Branka českého mladíka nastartovala Bruins po neslaném úvodu ke konečné pohodové výhře 5:2.

Dvouměsíční přestávka se příliš nepodepisuje na Ondřeji Palátovi z Tampy. Třetí bod ze čtvrtého zápasu po sobě a chytré zakončení do protipohybu gólmana Cama Warda, takový byl večer rodáka z Frýdku-Místku. Tampě to nakonec na vítězství nestačilo, na hřišti Caroliny padla v prodloužení.

Jednoznačné vítězství a vstupenku do play off si zajistili hokejisté Flyers už v sedmé minutě utkání s Rangers. Ivan Provorov šťastně dopravil tělem kotouč za záda ležícího brankáře Lunqvista. Jakub Voráček si na brance připsal 65. asistenci v ročníku. V 33. minutě kapitán Claude Giroux zakončením v přesilové hře zaokrouhlil osobní statistiky na rovných 100 bodů. Třicetiletý Kanaďan rozšířil bodovou sérii na deset zápasů.

Definitivně pak Flyers o postupu do nadstavbové části sezony na úkor Floridy rozhodli v 38. minutě poté, co Michael Raffl a Claude Giroux skórovali v rozmezí šesti vteřin. Na trefě prvně jmenovaného se přihrávkou podílel zadák Radko Gudas. V závěrečné třetině završil Giroux první hattrick v základní části. Philadelphie v prvním kole play off vyzve v pensylvánském derby úřadující šampiony z Pittsburghu. Brankáři Ondřej Pavelec z Rangers a Petr Mrázek z Flyers sledovali duel ze střídačky.

Poslední volnou vstupenku do bojů o Stanley Cup ukořistilo v Západní konferenci Colorado, které v přímém souboji o druhou divokou kartu zdolalo St. Louis 5:2. Avalanche postoupili do vyřazovacích bojů poprvé od roku 2014, Blues naopak nenavázali na předchozích šest účastí.

Výsledky NHL:
Philadelphia - NY Rangers 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Branky: 33., 38. a 51. Giroux, 7. Provorov (Voráček), 38. Raffl (Gudas). Střely na branku: 40:17. Diváci: 20 028. Hvězdy utkání: 1. Giroux, 2. Raffl, 3. B. Elliott (všichni Philadelphia)
San Jose - Minnesota 3:6 (2:2, 0:3, 1:1)
Branky: 16. Burns, 17. Pavelski, 59. Meier - 32. a 36. Zucker, 11. Brodin, 15. Cullen, 32. Mikael Granlund, 60. E. Staal. Střely na branku: 30:24. Diváci: 17 562. Hvězdy utkání: 1. Zucker, 2. Ennis, 3. Niederreiter (všichni Minnesota)
Boston - Ottawa 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)
Branky: 29. Pastrňák, 29. Wingels, 38. Heinen, 59. Acciari, 60. Backes - 13. a 48. Dzingel. Střely na branku: 35:28. Diváci: 17 565. Hvězdy utkání: 1. Chudobin, 2. Acciari (oba Boston), 3. Dzingel (Ottawa)
Toronto - Montreal 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)
Branky: 19. Matthews, 41. Hyman, 58. Kadri, 60. Marleau - 37. Carr, 60. Petry. Střely na branku: 30:33. Diváci: 19 525. Hvězdy utkání: 1. Andersen, 2. Matthews, 3. Hyman (všichni Toronto)
Detroit - NY Islanders 3:4 v prodl. (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1)
Branky: 12. Zetterberg, 32. Abdelkader, 45. D. Larkin - 23. Ladd, 47. Lee, 60. Pulock, 64. Tavares. Střely na branku: 39:40. Diváci: 19 515. Hvězdy utkání: 1. Tavares (NY Islanders), 2. D. Larkin, 3. Adelkader (oba Detroit)
Florida - Buffalo 4:3 (3:0, 0:0, 1:3)
Branky: 4. Huberdeau, 11. Sceviour, 14. Bjugstad, 59. Trocheck - 56. Pominville, 56. S. Reinhart, 60. R. O'Reilly. Střely na branku: 27:41. Diváci: 16 254. Hvězdy utkání: 1. Trocheck, 2. Huberdeau, 3. Vrbata (všichni Florida)
Washington - New Jersey 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)
Branky: 3. a 46. Ovečkin, 20. Bäckström, 24. Kempný, 52. Burakovsky (Kempný) - 9. Hischier, 40. M. Wood (Zacha), 43. Maroon (Zacha). Střely na branku: 26:26. Diváci: 18 506. Hvězdy utkání: 1. Ovečkin, 2. Kempný, 3. J. Carlson (všichni Washington)
Carolina - Tampa Bay 3:2 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 1. J. Staal, 18. J. Williams, 61. E. Lindholm - 24. R. Callahan, 52. Palát. Střely na branku: 42:34. Diváci: 15 402. Hvězdy utkání: 1. J. Williams, 2. E. Lindholm, 3. C. Ward (všichni Carolina)
Nashville - Columbus 4:2 (3:0, 0:1, 1:1)
Branky: 12., 20. a 60. F. Forsberg, 8. A. Watson - 28. Josh Anderson, 48. Dubinsky. Střely na branku: 27:31. Diváci: 17 594. Hvězdy utkání: 1. F. Forsberg, 2. A. Watson, 3. Turris (všichni Nashville)
Arizona - Anaheim 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 11. Henrique, 37. Rakell, 60. H. Lindholm. Střely na branku: 31:27. Diváci: 17 382. Hvězdy utkání: 1. R. Miller, 2. Rakell (oba Anaheim), 3. Raanta (Arizona)
Colorado - St. Louis 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Branky: 20. S. Girard, 27. Barrie, 37. MacKinnon, 57. Landeskog, 60. Nieto - 33. Schwartz, 60. B. Schenn. Střely na branku: 39:34: Diváci: 18 087. Hvězdy utkání: 1. S. Girard, 2. Landeskog, 3. J. Bernier (všichni Colorado)
Calgary - Vegas 7:1 (3:0, 3:1, 1:0)
Branky: 5., 8., 39. a 42. Jankowski, 5. J. Gaudreau, 31. Hathaway, 33. S. Foo - 21. Eakin. Střely na branku: 31:27. Diváci: 19 289. Hvězdy utkání: 1. Jankowski, 2. J. Gaudreau, 3. Stajan (všichni Calgary)
Edmonton - Vancouver 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 14. a rozhodující sam. nájezd Draisaitl, 35. Nugent-Hopkins - 18. J. Jokinen, 32. Motte. Střely na branku: 33:38. Diváci: 18 347. Hvězdy utkání: 1. McDavid (Edmonton), 2. D. Sedin, 3. H. Sedin (oba Vancouver)
Los Angeles - Dallas 2:4 (0:4, 2:0, 0:0)
Branky: 24. a 33. Martinez - 9., 12. a 14. Jamie Benn, 7. D. Shore. Střely na branku: 36:18. Diváci: 18 230. Hvězdy utkání: 1. Jamie Benn, 2. Radulov (oba Dallas), 3. Martinez (Los Angeles)
Winnipeg - Chicago 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
Branky: 24. a 27. Copp, 16. Byfuglien, 21. Connor - 29. Seabrook. Střely na branku: 39:31. Diváci: 15 321. Hvězdy utkání: 1. Copp, 2. Hellebuyck (oba Winnipeg), 3. Sharp (Chicago)