Arizona - Columbus 4:5 SNVoráček přihrával i pálil a Columbus prodloužil vítěznou venkovní sérii

New York

Hokejistům Columbusu se na tripu v NHL daří. Vyhráli už třetí zápas v řadě, tentokrát na ledě Arizony 5:4, a dvěma asistencemi a proměněným nájezdem v rozhodujícím rozstřelu jim k tomu přispěl i český útočník Jakub Voráček. S 15 body za gól a 14 přihrávek je kladenský odchovanec nejproduktivnějším Čechem v aktuální sezoně nejslavnější hokejové soutěže světa. Gólovou nahrávku si v bohatém čtvrtečním programu připsal také Martin Nečas, jenž pomohl Carolině k výhře 2:1 v Anaheimu.

Český útočník Jakub Voráček (vpravo) z Columbusu v souboji se zadákem Arizony Iljou Ljubuškinem.

Voráček se podílel na dvou přesilovkových brankách svého týmu. Poprvé na sebe zkušený český útočník upozornil v 17. minutě, kdy z vrcholku kruhu našel Boonea Jennera, který nenápadnou bekhendovou střelou nachytal brankáře Scotta Wedgewooda a srovnal na 1:1.Svou druhou nahrávku si Voráček schoval do třetí třetiny. Po Jennerově vyhraném vhazování posunul puk ke kladenskému rodákovi na na modrou čáru Oliver Bjorkstrand, český tvůrce hry našel obránce obránce Zacha Werenského a ten i s nešťastným přispěním brankáře Wedgewooda poslal Blue Jackets do vedení 4:3.

Prodloužení Arizoně vystřelil o 40 sekund později Jakob Chychrun. V rozhodujících nájezdech se ve třetí sérii prosadil Voráček a udržel Columbus ve hře. Rozhodující trestné střílení proměnil v sedmé sérii dvacetiletý Jegor Činachov.

"Bohužel jsme neproměnili příliš mnoho šancí. V nájezdech jsme ale dvakrát dokázali odvrátit prohru a nakonec jsme rozhodli o vítězství," uvedl trenér Brad Larsen. Columbus se díky dvěma bodům posunul v tabulce Východní konference do první osmičky. Trápící se Arizona poprvé v sezoně bodovala ve dvou zápasech za sebou a z pozice nejhoršího celku celé NHL ztrácí tři body na předposlední Seattle.

Zápas mezi Carolinou a Anaheimem nabídl souboj celků z opačného konce tabulky. Anaheim na západě před duelem vládl a Carolina na východě drží druhou pozici. Skóre otevřel v 5. minutě po Nečasově asistenci Ethan Bear. Český útočník si u levého mantinelu počkal na ideální okamžik pro křižnou nahrávku přes celé útočné pásmo a vybídl Beara ke skórování. Rodák z Nového Města na Moravě bodoval potřetí za sebou a s devíti body (3+6) je šestým nejproduktivnějším Čechem v NHL.

Anaheim ještě v první třetině zásluhou svého nejproduktivnějšího hráče Troye Terryho srovnal. Čtyřiadvacetiletý Američan bodoval již pošestnácté v řadě a drží třetí nejdelší sérii v klubové historii. Terryho dvaadvacátý bod v sezoně však Anaheimu k prodloužení osmizápasové vítězné šňůry nestačil. V 50. minutě rozhodl o třetí výhře Caroliny za sebou Seth Jarvis. "Výhru bereme. Ducks jsou výborný tým, který hraje rychlý hokej a věří svému hernímu pojetí," chválil soupeře trenér Caroliny Rod Brind'Amour.

Anaheim po prohře klesl v Západní konferenci na třetí místo za Edmonton a Calgary. Oilers posunul do čela Connor McDavid, jenž pomohl k výhře 2:1 nad Winnipegem gólem a rozhodujícím nájezdem. Flames se před Anaheim natlačili díky hladké výhře 5:0 na ledě Buffala. Dvěma góly se ní podíleli Andrew Mangiapane a Johnny Gaudreau. Daniel Vladař zůstal pouze na střídačce.

Na východě vede tabulku Florida, která porazila New Jersey 4:1. V souboji Radka Gudase a Pavla Zachy dopadl lépe obránce Panthers, jenž za bezmála 20 minut stihl pět hitů. Útočník Devils zapsal dva záporné body.

Ve výborné formě hrají hokejisté Toronta. New York Rangers porazili 2:1 a vyhráli desátý z posledních 11 zápasů. Ve třetí formaci kanadského celku nastoupili Ondřej Kaše a David Kämpf, nicméně nebodovali. Hlavní podíl na páté výhře v řadě měl dvougólový obránce Morgan Rielly.

Nedaří se naopak Montrealu. Od Pittsburghu utrpěl doma debakl 0:6 a s pouhými deseti body z 19 utkání je ve Východní konferenci předposlední. Penguins k vysokému vítězství nasměroval svou první brankou v sezoně Sidney Crosby ve 4. minutě. Dominik Simon ve čtvrté formaci Pittsburghu odehrál 11 minut a 51 sekund.

Výsledky čtvrtečních zápasů NHL:
Edmonton - Winnipeg 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 55. a rozhodující sam. nájezd McDavid - 54. Ehlers. Střely na branku: 32:47. Diváci: 15 273. Hvězdy zápasu: 1. S. Skinner, 2. McDavid (oba Edmonton), 3. Hellebuyck (Winnipeg).
Arizona - Columbus 4:5 po sam. nájezdech (1:1, 2:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 6. Dzingel, 37. Kessel, 40. Crouse, 55. Chychrun - 17. a 37. Jenner (na první J. Voráček), 38. Danforth, 54. Werenski (J. Voráček), rozhodující sam. nájezd Činachov. Střely na branku: 29:46. Diváci: 7865. Hvězdy zápasu: 1. Jenner (Columbus), 2. Chychrun, 3. Dzingel (oba Arizona).
St. Louis - San Jose 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 11. a 31. Saad, 22. R. Thomas, 42. Kyrou - 29. Dahlén. Střely na branku: 48:27. Diváci: 16 953. Hvězdy zápasu: 1. Saad, 2. Husso, 3. Sundqvist (všichni St. Louis).
Philadelphia - Tampa Bay 3:4 po sam. nájezdech (2:0, 0:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 2. a 60. Giroux, 11. Konecny - 59. a rozhodující sam. nájezd Stamkos, 22. B. Point, 35. M. Joseph. Střely na branku: 30:32. Diváci: 18 243. Hvězdy zápasu: 1. B. Point, 2. Vasilevskij (oba Tampa Bay), 3. Hart (Philadelphia).
Buffalo - Calgary 0:5 (0:1, 0:4, 0:0)
Branky: 11. a 36. J. Gaudreau, 22. a 35. Mangiapane, 34. M. Tkachuk. Střely na branku: 26:33. Hvězdy zápasu: 1. Mangiapane, 2. J. Gaudreau, 3. Markström (všichni Calgary).
Toronto - New York Rangers 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 4. a 31. Rielly - 44. Dryden Hunt. Střely na branku: 30:28. Diváci: 19 029. Hvězdy zápasu: 1. Rielly, 2. J. Campbell (oba Toronto), 3. Dryden Hunt (NY Rangers).
Montreal - Pittsburgh 0:6 (0:3, 0:2, 0:1)
Branky: 34. a 60. Blueger, 4. Crosby, 13. D. Heinen, 20. Guentzel, 37. B. McGinn. Střely na branku: 24:43. Diváci: 20 712. Hvězdy zápasu: 1. Blueger, 2. Guentzel, 3. Letang (všichni Pittsburgh).
Florida - New Jersey 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)
Branky: 20. Verhaeghe, 24. Luostarinen, 25. Huberdeau, 29. Duclair - 14. D. Hamilton. Střely na branku: 41:46. Diváci: 12 157. Hvězdy zápasu: 1. S. Knight, 2. Huberdeau, 3. Duclair (všichni Florida).
Minnesota - Dallas 7:2 (2:0, 1:0, 4:2)
Branky: 10. R. Pitlick, 16. Kaprizov, 39. Hartman, 48. Goligoski, 49. F. Gaudreau, 54. Zuccarello, 54. V. Rask - 44. Peterson, 53. Jamie Benn. Střely na branku: 26:34. Diváci: 17 088. Hvězdy zápasu: 1. Kaprizov, 2. Zuccarello, 3. Goligoski (všichni Minnesota).
Vegas - Detroit 5:2 (0:0, 4:1, 1:1)
Branky: 26. a 33. Whitecloud, 24. Hague, 40. Cotter, 46. R. Smith - 31. Givani Smith, 59. Veleno. Střely na branku: 32:28. Diváci: 18 092. Hvězdy zápasu: 1. Whitecloud, 2. Hague, 3. Lehner (všichni Vegas).
Anaheim - Carolina 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky: 12. T. Terry - 5. Bear (M. Nečas), 50. Jarvis. Střely na branku: 32:31. Diváci: 12 379. Hvězdy zápasu: 1. F. Andersen (Carolina), 2. J. Gibson, 3. Zegras (oba Anaheim).