Washington - Las Vegas 6:2Stav série 3:1Washington se přiblížil Stanley Cupu. Ve čtvrtém duelu zničil Vegas šesti góly, jednou se trefil i Kempný

Washington

Jediné vítězství dělí hokejisty Washingtonu od zisku Stanley Cupu. Capitals ve čtvrtém finálovém utkání NHL na domácím ledě přejeli Vegas 6:2 a v sérii vedou 3:1. Jeden gól vstřelil i český obránce Michal Kempný, čtyřmi body zazářil jeho spoluhráč Jevgenij Kuzněcov.

Hokejisté Washingtonu oslavují gól Michala Kempného (6) ve čtvrtém finálovém utkání NHL.

V úvodním duelu finálové série padli, od té doby se vezou na vítězné vlně. Svěřenci Barryho Trotze potřetí v řadě zvítězili nad nováčkem soutěže z Vegas a už jen krůček je dělí od prvního Stanley Cupu v historii klubu.

Ve čtvrtém finále nasměrovala Washington k výhře produktivní první třetina. V ní se střelecky prosadili hned tři střelci. Nejprve využil přesilovou hru T. J. Oshie, poté Wilson prostřelil Fleuryho z prostoru mezi kruhy a dvacet sekund před koncem úvodní dvacetiminutovky zasadil třetí direkt Smith-Pelly. A to přitom Capitals vyprodukovali pouze deset střel!

Ve druhé třetině zvýšil náskok už na 4:0 obránce Carlson, jehož bomba v přesilové hře zaplula přesně k tyči.

Vegas se nevzdávali a dvěma trefami v třetí třetině duel zdramatizovali. Jako první udeřil Neal, který z bezprostřední blízkosti překvapil Holtbyho a po něm se bekhendovou kličkou prosadil Smith.

Už o minutu později ale definitivně zmrazil rodící se vzdor týmu z Nevady Michal Kempný. Český bek podpořil útočnou akci a po nezištné přihrávce od Bäckströma vstřelil svůj druhý gól v play off. Na konečných 6:2 uzavřel v přesilovce 5 na 3 Connolly. U tohoto zásahu si připsal asistenci Kuzněcov. Ruský útočník celkově asistoval u čtyř branek svých spoluhráčů, tři nahrávky zapsal švédský forvard Bäckström.

Pátý duel je na programu v pátek ve 2:00 SELČ v Las Vegas.

Finále play off NHL - 4. zápas:
Washington Capitals - Vegas Golden Knights 6:2 (3:0, 1:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 10. Oshie (Kuzněcov, Bäckström), 17. T. Wilson (Kuzněcov), 20. Smith-Pelly (Niskanen, Ovečkin), 36. J. Carlson (Kuzněcov, Oshie), 54. Kempný (Bäckström, Oshie), 59. Connolly (Bäckström, Kuzněcov) - 46. Neal (Haula, C. Miller), 53. R. Smith (Marchessault, Sbisa). Rozhodčí: Sutherland, Rooney - Devorski, Amell. Vyloučení: 5:6, navíc Oshie - Engelland, Reaves všichni 10 min. Využití: 3:0. Střely na branku: 23:30. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. T.J. Oshie, 2. Jevgenij Kuzněcov, 3. Braden Holtby (všichni Washington). Stav série: 3:1.
Washington: Holtby - J. Carlson, Kempný, Niskanen, Orlov, Djoos, Orpik - T. Wilson, Kuzněcov, Ovečkin - Oshie, Bäckström, Vrána - Connolly, Eller, Burakovsky - Smith-Pelly, Beagle, Stephenson. Trenér: Barry Trotz.
Vegas: Fleury - Schmidt, McNabb, S. Theodore, Engelland, Sbisa, C. Miller - R. Smith, W. Karlsson, Marchessault - Tuch, Haula, Neal - Carpenter, Eakin, Tatar - Reaves, Bellemare, Nosek. Trenér: Gerard Gallant.