Hlavní obsah

Čtrnáctiletý hokejový zázrak válí i mezi dospělými! Mladá Slovenka zaznamenala hattrick

Zářila už na šampionátu hráček do 18 let, kde ohromila celý hokejový svět. Zámořský novinář o ní dokonce referoval jako o novém fenoménu po kanadském Connoru Bedardovi, který bude zřejmě další jedničkou draftu NHL. Nyní však čtrnáctiletá Nela Lopušanová zaválela i při svém debutu za seniorskou reprezentaci - vstřelila hattrick.

Foto: hockeyslovakia.sk

Radost Nely Lopušanové.Foto: hockeyslovakia.sk

Článek

Uplynulé hokejové mistrovství světa žen do 18 let si svými výkony podmanila teprve čtrnáctiletá kometa ze Žiliny. V pěti zápasech si připsala devět branek a čtyři asistence, ve čtvrtfinále proti Švédkám dokonce s lehkostí vystřihla parádní Michigan, když zavezla puk za branku, nabrala ho na čepel a zavěsila ho přesně pod horní tyčku.

Její šikovnost a um ocenili pořadatelé tím, že ji vyhlásili nejužitečnější hráčkou turnaje. Lopušanová se díky tomu dostala do povědomí i v zámoří. Po mistrovství pomohla Slovenkám ke stříbru na Evropském olympijském festivalu mládeže a nyní sbírá první starty za seniorskou reprezentaci.

Hokejistky vyrůstají v klučičích týmech. Je to správně? Diskuse z pořadu PříklepVideo: Sport.cz

Debutovala na probíhajícím Turnaji pěti zemí v zápase proti domácímu Maďarsku, ve kterém sice Slovenky nakonec kvůli gólu v 59. minutě prohrály 6:7, ale mladičká kometa zazářila hattrickem. Nutno podotknout, že Maďarky hrají v elitní skupině MS, o kterou musí Slovenky naopak v dubnu zabojovat na turnaji A-skupiny I. divize v Šen-čenu.

Příklep s Dušanem AndrašovskýmVideo: Sport.cz

Ve druhém zápase na turnaji proti Norkám asistovala Lopušanová u obou gólů Slovenek, které zápas dotáhly k vítězství po nájezdech. Jejich dalším soupeřem bude ve čtvrtek od 16:30 Francie a turnaj zakončí ve stejný čas jen o den později zápasem s Japonskem.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •