Hlavní obsah

Hokejisté se opět zapojí do charitativního projektu na léčbu leukémie

30. 1. 2023 15:23

Česká hokejová reprezentace, týmy z extraligy, první ligy a univerzitní ligy stejně jako esportové ENYAQ hokejové ligy se již počtvrté zapojí do charitativního projektu "O kapku lepší hokej". Opět se uskuteční v únoru a jeho cílem bude šířit povědomí o nádorových onemocněních či problematice poruch krvetvorby u dětských pacientů.

Tváří projektu O kapku lepší hokej se stal Sebastian Weitz, který má za sebou transplantaci kostní dřeněVideo: BPA sport marketing

 
Článek

Dalším úkolem projektu zaměřeného na podporu léčby leukémie bude získat finance na zakoupení speciálního přístroje Seahorse Analyzer, který analyzuje komplexním způsobem buněčný metabolismus.

Hokejisté budou stejně jako v předešlých třech letech do zápasů nastupovat se speciálním logem na dresech, helmách nebo hokejkách. Ve 44. a 45. kole extraligy bude mít domácí kapitán a vybraný hostující hráč dres s oranžovým rukávem.

Modré logo s oranžovou stužkou budou mít na dresech i reprezentanti na nadcházejících Švédských hrách v Malmö. Bílá sada, která bude mít i další oranžové prvky, se bude stejně jako další dresy a hokejové artefakty následně dražit. V loňském roce se v projektu vybralo pro nadační fond Kapka naděje přes 900 000 korun.

Tváří projektu se letos stal sedmnáctiletý hokejista Sebastian Weitz, jenž má za sebou úspěšnou transplantaci kostní dřeně.

Reklama

Související témata: