Finsko je po brutálním debaklu s Čechy v šoku. Jalonen zbaběle utekl

Větší ostudu si snad ani nemohli představit. Na zápas finského hokejového nároďáku proti České republice dorazilo do Nokia Areny v Tampere přes 11 tisíc fanoušků, bylo téměř vyprodáno. Stovky z nich ale halu opouštěly ještě více než pět minut před koncem, kdy Radan Lenc trefou do prázdné branky pečetil na konečných 7:3 pro hosty.

Tampere (od našeho zpravodaje) - Mimochodem, sedm gólů dostal výběr Suomi doma od Čechů po dlouhých 22 letech… Tehdy v Helsinkách Češi triumfovali 7:2. V únoru 2017 nasázeli Češi Finům sedm branek rovněž, to se ale hrálo ve švédském Göteborgu.

Těžký direkt, který několik finských médií označilo jako „brutální debakl“, ostatně jen těžce skousával zkušený hlavní kouč Finů Jukka Jalonen. Na hodnocení 61letého trenéra, který Finy dovedl ke třem titulům mistrů světa a k olympijskému zlatu v Pekingu 2022, byli zvědaví všichni finští píšící novináři.

Čeští hokejisté po výhře nad Finskem na turnaji Karjala

Jenže se ho nedočkali. Po 40 minutách čekání jim bylo sděleno, že Jalonen dorazí za 10 až 15 minut. Nestalo se tak. Žurnalisté nakonec postávali před kabinou více než hodinu. Zbytečně. „Omlouváme se. Kouká na video a dělá přípravu na nedělní zápas (se Švédy),“ vzkázala jen tisková mluvčí reprezentace Henna Malmbergová.

A tak si museli vystačit jen s trenérovým hodnocením pro televizní stanici Discovery.

„Česká republika byla v první třetině velmi efektivní. Udělali jsme několik pozičních chyb. Ve druhé části jsme dokázali srovnat na 3:3, jenže pak jsme si neporadili v oslabení a následně Češi přidali i pátý gól. To se naše páteř trochu zavrtěla a ve třetí třetině už jsme nebyli v nejlepší formě,“ vykládal kouč, jenž po MS v Praze u finského nároďáku skončí.

1 : 1 Česko - Slovensko 1 : 1 17. min Živě
20240502T13 : 45:00+0200
Česko vs. Slovensko
Česko
Slovensko

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.