Čeští mladíci v repríze semifinále vyzvou domácí Švédy. Na řadu půjdou jako první

Je rozhodnuto, čeští hokejisté v semifinále mistrovství světa hráčů do 20 let vyzvou stejně jako před rokem Švédsko. Domácí výběr v posledním čtvrtfinálovém duelu porazil Švýcarsko 3:2 v prodloužení. Jako pořádající tým si zvolil dřívější čas utkání kvůli prostoru pro regeneraci před závěrečným duelem turnaje, zápas tak začne ve čtvrtek v 15:00.

Radost švédských hokejistů

Göteborg (od našeho zpravodaje) – Ve druhém semifinále od 19:30 půjdou Spojené státy americké na Finsko. V pátek šampionát končí zápasy o medaile, nejprve duelem o bronz, poté závěrečným finále. Časy utkání jsou stejné, opět ve tři a v půl osmé večer.

Vrchol mistrovství se hraje už jen v moderní areně Scandinavium s kapacitou 12 044 diváků. Tady už český tým odehrál čtvrtfinále. „Je dobře, že se nemusíme stěhovat,“ ocenil kouč Patrik Augusta.

Jeho svěřenci mají ve středu od půl třetí na programu krátký trénink. „Regeneraci pojmeme aktivně, hráče trochu na ledě osvěžíme. Ale jinak budeme hlavně odpočívat,“ prozradil trenér.

Ve čtvrtek pak přijde na řadu repríza loňského semifinále, ve kterém tým kolem Jiřího Kulicha vydřel vítězství 2:1 v prodloužení. V poslední minutě srovnal David Jiříček a v nastaveném čase rozhodl právě kapitán Kulich. Češi poté skončili druzí, když padli s Kanadou ve finále 2:3 rovněž v prodloužení.

„Papírově budeme outsideři, ale víme, že umíme porazit každého,“ říkal po úspěšné odvetě ve čtvrtfinále s obhájci titulu brankář Michael Hrabal. „Důležité bude sebevědomí a čistá hlava,“ dodal.

Postoupí čeští hokejisté do dvaceti let přes Švédsko do finále mistrovství světa?