České volejbalistky porazily v Evropské lize Izrael snadno 3:0

Almere

České volejbalistky porazily v úvodním utkání druhého turnaje Evropské ligy v nizozemském Almere Izrael hladce 3:0. Utkání trvalo pouze 68 minut. České hráčky splnily roli favoritek, v závěrečné sadě soupeři dovolily uhrát jen devět míčů. Po čtyřech zápasech jsou české reprezentantky bez porážky v čele skupiny C.

Radost českých volejbalistek

"Zápas jsme měly zcela pod kontrolou. Hru ale zatím přizpůsobujeme soupeřkám, takže jsme v prvním setu trochu kopírovaly slabší hru Izraele. Zatím se stále ještě herně hledáme, teprve v posledním setu jsme se trochu rozjely," řekla ČTK jedna z opor českého týmu Helena Havelková.

V sestavě Izraele se už objevila Taťjana Artmenková, která byla v uplynulých dvou sezónách oporou českých mistryň z Prostějova, ale ani její přítomnost nepomohla týmu vylepšit dosavadní špatnou bilanci. V tabulce jsou Izraelky bez vítězství poslední, zatím uhrály pouze dva sety.

"Naopak pro nás bylo lepší, že ji (Artmenkovou) známe. Tím jsme mohly na ni přizpůsobit obranu a bylo to pro nás jednodušší," uvedla Havelková.

České volejbalistky měly se soupeřkami problémy pouze uprostřed prvního setu. Prohrávaly sice 15:18, z chvilkové krize se ale rychle dostaly po šňůře pěti bodů a koncovku zvládly.