Děčínští basketbalisté jsou po výhře v Ostravě krok od semifinále

Basketbalisté Děčína jsou krok od postupu do ligového semifinále. V Ostravě zvítězili 74:68 po prodloužení a v sérii vedou 3:1. Venkovní vítězství vybojovaly také Pardubice, které vyhrály v Ústí nad Labem 77:73 a vyrovnaly na 2:2 na zápasy. Obě série budou pokračovat v sobotu.

Basketbalisté Děčína Tomáš Pomikálek (vpravo) a Anthony Walton jr. na archivním snímku.

Děčín v úterý prohrál na palubovce Nové huti o bod a také dnešní zápas byl vyrovnaný. Do prodloužení ho poslal 16 sekund před koncem Bruner. Prodloužení hosté začali šňůrou 7:0 díky dvěma košům Waltona a Pomikálka, jenž trefil trojku. Náskok pak již udrželi. Pomikálek nasbíral 19 bodů a 10 doskoků. Nejlepším střelcem zápasu byl domácí Mathon s 21 body, k nimž přidal 15 doskoků.

Ústí nad Labem většinu zápasu proti Pardubicím vedlo, ve třetí čtvrtině až o 11 bodů. Pak ale hráče Slunety zradila střelba a hosty v závěru dostal Vyoral dvěma trojkami po sobě do vedení 74:70. Hicks ještě snížil na rozdíl jednoho bodu, ale Pardubice si po předchozích dvou porážkách výhru pohlídaly.

Domácím nepomohlo 19 bodů Svejcara ani Peckův double double za 13 bodů a 12 doskoků. Východočechy táhli s 16 body Vyoral a Dickerson.

Čtvrtfinále play off basketbalové ligy mužů - 4. zápasy
Ostrava - Děčín 68:74 po prodl. (12:14, 32:36, 51:50, 61:61)
Nejvíce bodů: Mathon 21, Radukič 16, M. Svoboda 9 - Pomikálek 19, Walton 13, Nichols 12. Stav série: 1:3.
Ústí nad Labem - Pardubice 73:77 (23:22, 43:36, 61:54)
Nejvíce bodů: Svejcar 19, Pecka, Johnson a Martin po 13 - Vyoral a Dickerson po 16, Neal 12. Stav série: 2:2.