Házenkáři vyhráli bez potíží i v Lucembursku

Čeští házenkáři vyhráli i třetí utkání kvalifikace mistrovství Evropy 2010 a s maximálním ziskem šesti bodů vedou 6. skupinu. Na hřišti outsidera skupiny Lucemburska ve čtvrtek zvítězili 35:24 (16:10). V neděli se oba týmy utkají v Lovosicích znovu.

Domácí se drželi s favorizovaným soupeřem do 17. minuty, kdy bylo skóre 5:7. I díky zvládnuté přesilovce svěřenci trenéra Liptáka zvýšil na rozdíl šesti gólů, který byl i v poločase. I po přestávce se Češi trefovali zejména ze spojek, po sedmi gólech vstřelili Jícha a Zdráhala.

"Získali jsme v Lucembursku povinné dva body, přičemž od začátku nebylo pochyb o našem vítězství. Dobře nám fungovala spolupráce brankáře Štochla a obrany 0:6, díky které jsme dokázali získávat hodně míčů. Byl to pohodový zápas, ve kterém se nikdo nezranil a všichni dostali příležitost," uvedl po zápase trenér Martin Lipták.

V neděli se oba celky utkají znovu, tentokrát v Lovosicích.

Lucembursko – Česko 24:35 (10:16)
Sestava a branky Česka: Štochl, Galia – Lehocký 3, Mičkal 1, Zdráhala 7, Vraný, Kubeš 1, Číp 4, Jícha 7, Filip 3, Hynek, Szymanski, Mráz 4, Sklenák 5
Nejvíce branek Lucemburska: Link 6/5, Scholten 5, Ley 3. Rozhodčí: Veber, Pangerc (oba Slovin.). Sedmimetrové hody: 6/5 - 3/3. Vyloučení: 3:3. Diváci: 1200.