Házenkáři Zubří poprvé v sezoně porazili Duklu a vyrovnali čtvrtfinálovou sérii

Házenkáři Zubří porazili poprvé v sezoně Duklu a díky vítězství 32:30 v Praze vyrovnali čtvrtfinálovou sérii extraligového play off na 1:1 na zápasy. Valaši rozhodli o výhře třemi góly v poslední pětiminutovce.

Házenkáři Zubří (v zeleném). Ilustrační foto.

Dukla vyhrála nad Zubřím oba zápasy základní části a vítězně ve středu vykročila i do play off. Hostům z Moravy, kteří v dlouhodobé soutěži nasbírali o deset bodů méně než Pražané, ale vyšla dnešní odveta.

Domácím se sice v druhém poločase podařilo zlikvidovat šestigólové manko ze stavu 19:25 a osm minut před koncem bylo vyrovnáno 29:29, v poslední pětiminutovce ale hosté dali tři góly po sobě a Dukla už jen korigovala. Nic jí nebylo platných 11 branek Filipa Březiny. Za hosty se Tomáš Mičkal trefil sedmkrát, z toho pětkrát ze sedmiček.

Série pokračuje dvěma duely 1. a 2. dubna v Zubří. Dukla ještě předtím odehraje v neděli odvetu čtvrtfinále Evropského poháru s Alingsasem, s nímž ve Švédsku prohrála 33:39.

Čtvrtfinále play off házenkářské extraligy mužů - 2. zápas:
Dukla Praha - Zubří 30:32 (14:17)
Nejvíce branek: Březina 11, Hlinka 5, Sviták 5/3 - Mičkal 7/5, Mazurek a Bajer po 6. Stav série: 1:1.