Kynžvart - Yenimahalle Ankara 27:29Házenkářky Kynžvartu při premiéře v Evropském poháru postoupily do osmifinále

Házenkářky Kynžvartu při své premiéře na mezinárodní scéně postoupily do osmifinále Evropského poháru. Západočeský tým vyřadil ve 3. kole turecký celek Ankara Yenimahalle navzdory dnešní porážce 27:29 v odvetě.

Kynžvart byl do 3. kola nasazen a minulý týden zahájil dvojzápas v turecké metropoli nadějným vítězstvím 35:29. V domácí odvetě po prohraném prvním poločase 12:16 pustily svěřenkyně Petera Sabadky na začátku druhé půle soupeře jedinkrát do šestigólového vedení (13:19), které však brzy zkorigovaly a do konce zápasu udržovaly bezpečný odstup zajišťující celkové vítězství.

Šestý tým interligové tabulky zůstal jediným českým účastníkem Evropského poháru poté, co minulý týden Slavia vypadla ve 3. kole s týmem H71 z Faerských ostrovů.

Odveta 3. kola Evropského poháru házenkářek:
Kynžvart - Yenimahalle Ankara 27:29 (12:16)
Nejvíce branek: Dvořáková a Patrnčiaková po 6, Božovičová 4/1 - Kayaová 7, Özkanová 5, Basová 5/2. První zápas 35:29, postoupil Kynžvart.