IMOS Brno prodloužil sérii porážek trutnovských basketbalistek

Série porážek basketbalistek Trutnova trvá, po předchozích papírově snadnějších soupeřích ale dnes nestačily na favorizovaný IMOS Brno. Euroligový celek zvítězil na palubovce Východočešek 83:69 a připsal si čtvrté vítězství v sezoně, Kara čeká na výhru už šest kol.

"Klobouk dolů před nasazením a bojovností děvčat, vydaly ze sebe maximum. První čtvrtina nám bohužel nevyšla (16:32) a soupeř nám utekl. Pozitivní je to, že jsme druhou a třetí čtvrtinu vyhráli a druhý poločas hráli s euroligovým týmem vyrovnaně. Množství ztracených míčů je však stále velmi vysoké," řekl trutnovský trenér Jozef Rešetár.

Brňanky jsou v tabulce stále třetí o bod za městským rivalem Valosunem, který vyhrál derby na palubovce posledního SŠMH 77:47. Dál bezpečně vede stále stoprocentní USK Praha, desátou výhru si mistrovský celek připsal ve Strakonicích (84:49).

Hradec Králové drží bodově krok s IMOSem po těsném domácím vítězství 64:63 nad Slavií Praha, jež po úvodních pěti úspěších prohrála počtvrté za sebou. Zápas rozhodl trestný hod Staré 28 sekund před koncem, poté co domácí tým ztratil v poslední čtvrtině sedmnáctibodový náskok.