JAR - Skotsko 18:3Jihoafričtí ragbisté zahájili obhajobu titulu mistrů světa výhrou nad Skotskem

Jihoafričtí ragbisté zahájili obhajobu titulu mistrů světa vítězstvím 18:3 nad Skotskem. „Springboks“ zlomili odpor týmu z Britských ostrovů v druhém poločase a připsali si první čtyři body do tabulky „skupiny smrti“ B, v níž jsou ještě jedničky světového žebříčku Irové, Tonga a Rumunsko.

Jihoafričtí ragbisté začali světový šampionát výhrou nad Skotskem.

V dlouho vyrovnaném duelu vyhráli Jihoafričané první půli jen těsně 6:3 po trestných kopech Manieho Libboka. Po přestávce však favorité nastoupili na hřiště v Marseille s novou intenzitou a soupeři odskočili díky dvěma pětkám během tří minut, které položili Steph du Toit a Kurt-Lee Arendse. Zápas tím po 50 minutách mužstvo JAR prakticky rozhodlo, Skotsko na zvrat síly nemělo.

Pořadatelé a čtvrtfinalisté minulého šampionátu Japonci přišli před utkáním proti Chile o zraněného kapitána Kazukiho Himena, ale nováčka MS porazili v Toulouse 42:12. Do tabulky skupiny D s Anglií, Samoou a Argentinou navíc získali bonusový bod, neboť položili šest pětek.