Nymburk nezvládl závěr, prohrál s Petrohradem

PETROHRAD/PRAHA

Ještě pět minut před koncem drželi basketbalisté Nymburka v Petrohradě nerozhodný stav 61:61, jenže závěr utkání Evropského poháru totálně nezvládli a nechali domácí dát 14 bodů v řadě. Porážka tak snižuje postupové šance českého mistra.

"Pětatřicet minut si tým počínal výborně, ale koncovku utkání sehrál katastrofálně. Najednou jsme dělali velké chyby při bránění, zbytečně ztráceli míče a nechávali soupeře střílet ze snadných pozic. Promarnili jsme velikou šanci, protože domácí už byli z vyrovnaného průběhu hodně nervózní," hodnotil nymburský trenér Michal Ježdík.

Jeho svěřenci hned v úvodu přestáli slabší chvilku, když soupeře pustili do vedení 16:7, ale deseti body za sebou ztrátu rychle dohnali. Po čtvrthodině Petrohrad po šestibodové šňůře znovu vedl, jenže Nymburk do konce druhé čtvrtiny už nedostal koš ze hry a po Sokolovského trojce čtyři sekundy před pauzou skóre otočil.

Nejtěsnější náskok udrželi hosté i po třetím dějství (47:46), jenže na začátku poslední části se Miljkovič prosadil dvěma trojkami a sedm minut před koncem Petrohrad vedl o pět bodů. Střelbou zdálky ještě odpovídal Hess, jenže po pátém faulu musel ze hřiště. Český mistr s ním ztratil jiskru i přesnost a posledních pět minut jen přihlížel, jak domácí vládli pod oběma koši.

Dynamo Petrohrad - ČEZ Basketball Nymburk 76:63 (16:17, 32:33, 46:47)
Nejvíce bodů: McCullough 16, Miljkovič 13, Veremejenko 12, Aškrabič 11, McCarty 10 - Hess 15, Rančík 14, Whitfield a Einikis po 8. Rozhodčí: Dovidavičius (Lit.), Schinas (Řec.). Fauly: 19:23. Trestné hody: 19/11 - 18/14. Pět chyb: 35. Hess. Trojky: 5:5. Diváci: 2000.
Fenerbahce Istanbul - BC Kyjev 85:88 po prodl. (28:20, 40:41, 56:59, 74:74).