Nymburk v repríze finále NBL otočili zápas s Prostějovem

Šlágr 23. kola ligy basketbalistů skončil jasnou výhrou mistrovského Nymburka, který porazil v repríze loňského finále Prostějov 94:79 a upevnil si vedení v NBL.

Druhý tým tabulky Prostějov sice v úvodu druhé čtvrtiny vedl o 15 bodů, ale třetí část vyhráli domácí 28:18 a vykročili za dalším úspěchem. Nymburku pomohlo k vítězství hned šest hráčů dvouciferným bodovým příspěvkem, 23 bodů dal Wilson. Ještě o čtyři body více zaznamenal v týmu Hanáků nejlepší střelec zápasu Peterson.

Hráči USK Praha si zřejmě tři kola před koncem základní části definitivně zajistili účast v nadstavbové skupině A1. Šestý tým tabulky zdolal Svitavy 96:75 a lví podíl na výhře měl autor 29 bodů a 11 doskoků Sedmák. V poločase vedli domácí jen o dva body, ale zbytek zápasu ovládli.

"Tahle výhra je pro nás důležitá. Ve Svitavách jsme prohráli a chtěli jsme to odčinit," řekl kouč USK Ken Scalabroni. "Pokud nezasáhne nějaká vyšší moc, měli bychom být v TOP 6. Pokud Ostrava zítra prohraje, je to hotové. Pro nás je to velká výhra a velký den, protože to ukazuje, že má smysl pracovat s mladými hráči," dodal.

Také Kolín rozhodl o svém vítězství nad Opavou 79:65 ve druhém poločase, který vyhrál 39:16. Domácí se opírali o střelbu Machače, jenž dal 28 bodů. "V průběhu týdne nás pronásledovaly zdravotní problémy. Všichni Američani netrénovali až do čtvrtka, stejně tak Standa Zuzák. Určitě i to ovlivnilo průběh utkání, ale jsme spokojeni," řekl kolínský trenér Predrag Benáček.

Basketbalová Mattoni liga mužů - 23. kolo:
Nymburk - Prostějov 94:79 (17:27, 42:43, 70:61)
Nejvíce bodů: Wilson 23, Sokolovský 17, Pumprla 15, Simmons 13, Lenzly 12, Benda 11 - Peterson 27, Smith 18, Cadri-Nicholson 8. Rozhodčí: Dolinek, Kurz, Nejezchleb. Trestné hody: 26/20 - 12/6. Fauly: 13:22. Trojky: 4:7.
USK Praha - Svitavy 96:75 (19:19, 46:44, 76:61)
Nejvíce bodů: Sedmák 29, Hruban 24, Šotnar 14, Votroubek 13 - Meno 15, Mróz 14, Moravec 12, Špaček a Teplý po 10. Rozhodčí: Galajda, Karásek, Benda. Trestné hody: 18/14 - 16/13. Fauly: 20:21. Trojky: 10:6.
Kolín - Opava 79:65 (20:23, 40:39, 65:50)
Nejvíce bodů: Machač 28, Barnes 15, Jelínek a Marko po 8 - Blažek 17, Vaňák 13, Šiřina 10. Rozhodčí: Macela, Hošek, Milata. Trestné hody: 8/5 - 13/10. Fauly: 19:14. Trojky: 6:5.