Pardubice vyhrály basketbalové derby, uspěl i Děčín

Basketbalisté Pardubic vyhráli v 11. ligovém kole polabské derby a po vítězství 81:68 nad Kolínem jim patří čtvrté místo. Stejnou bilanci sedmi výher a tří porážek má také třetí Děčín, druhou příčku udržel Prostějov po jednoznačném vítězství 91:66 v hale posledního Brna.

Kolín v Pardubicích prohrával o 13 bodů už po poločase, na konci zápasu byl ve skóre tentýž rozdíl. "Dneska jsme udělali 21 ztrát, to je v takovém utkání hodně," řekl kouč Kolína Predrag Benáček.

"Ve druhé půli jsme trochu ztratili rytmus, především v útoku, kde nám dělala problémy kombinovaná obrana Kolína. I když tam byly jednoduché situace, tak jsme je řešili extrémně zdlouhavě," prohlásil pardubický trenér Dušan Bohunický.

Další zápasy vyhrály hostující celky. Děčín zvítězil 80:68 v Ostravě, USK Praha doma nestačil na Jindřichův Hradec (75:84).

Basketbalová Mattoni liga mužů - 11. kolo:
Pardubice - Kolín 81:68 (22:15, 46:33, 59:46)
Nejvíce bodů: Nelson 24, Bohačík 13, Faifr 12 - Field 18, Lewis 14, Ličartovský 10. Rozhodčí: Matějek, Kurz, Nejezchleb. Fauly: 16:13. Trestné hody: 10/8 - 7/5. Trojky: 7:9.
USK Praha - Jindřichův Hradec 75:84 (22:24, 34:40, 58:56)
Nejvíce bodů: Mareš 18, Chán 16, Slavík 12 - Vošlajer 17, Tracey 14, Frohde 10. Rozhodčí: Kučera, Znamínko, Heinrich. Fauly: 18:19. Trestné hody: 15/13 - 19/11. Trojky: 6:9.
Ostrava - Děčín 68:80 (15:23, 32:42, 46:64)
Nejvíce bodů: Ruach, Folker a Willman po 11, Číž 10 - Landa 17, Venta 12, J. Houška a Stria po 11. Rozhodčí: Dolinek, Kuz, Nejezchleb. Fauly: 25:22. Trestné hody: 22/13 - 31/20. Trojky: 3:6.
Brno - Prostějov 66:91 (16:34 40:51 53:82)
Nejvíce bodů: Cvetinovič 21, Bašta 15, Šiška 6 - Švrdlík 18, Bohačík 17, Marko 14, Pandula 12, Slezák a Bratčekov po 10. Rozhodčí: Vyklický, Baloun, Holubek. Fauly: 25:21. Trestné hody: 18/12 - 31/23. Trojky: 6:12.