Volejbalisté Českých Budějovic nestačili na Wegiel a v LM podruhé prohráli

Volejbalisté Českých Budějovic podruhé prohráli v Lize mistrů. Finalista minulého ročníku Jastrzebski Wegiel je porazil 3:0, ačkoliv ve druhé a třetí sadě domácí Jihočeši sahali po vítězství. Ani jeden ze sedmi setbolů ale neproměnili a stejně jako minulý týden v německém Lüneburgu nezískali ve skupině D ani set.

Utkání skupiny D 2. kola volejbalové Ligy mistrů: VK Jihostroj České Budějovice vs. Jastrzebski Wegiel, 28.listopadu v Českých Budějovicích. Vlevo Kaloyan Balabanov, vpravo Ignacio Luengas, oba z Jihostroje.

Pouze první sada patřila jednoznačně favorizovanému polskému celku. Jastrzebski Wegiel si hned v úvodu vypracoval pětibodový náskok a díky účinnému servisu a více než sedmdesátiprocentní úspěšnosti v útoku ho bezpečně držel až do konce. Set vyhrál 25:19.

Jihostroj ale nesložil zbraně a vyrovnal hru. Od druhé sady svěřenci polského kouče Andrzeje Kowala zlepšili servis, dařilo se jim v útoku a odskočili na 10:7. Vedli ještě 14:11, ale pak hosté srovnali na 16:16 a set dospěl do vyrovnané koncovky. Domácí odskočili na 23:21, jenže dvoubodový náskok vzápětí ztratili. Postupně si pak vypracovali tři setboly, ale ani jeden při vlastním servisu neproměnili. Favorité otočili skóre ve svůj prospěch a využitím své druhé šance vyhráli 29:27.

Do třetího setu obměnil trenér Kowal sestavu na postu univerzála, kde místo Nizozemce Stijna van Schieho naskočil mladý Kubánec Alejandro Miguel González. Domácí se k radosti více než tisícovky fanoušků znovu dostali do vedení, k čemuž jim pomáhal i argentinský smečař Ignacio Agustín Luengas, jenž byl se třinácti body nejproduktivnějším hráčem týmu.

Tentokrát Jihostroj vedl dokonce 24:22, ale své šance znovu promarnil. Nevyužil ani výhodnější pozice na příjmu, když útok blokaře Samuela Taylora-Parkse zastavil polský blok. Při vedení 25:24 budějovičtí volejbalisté po nedorozumění v poli nevzali míč zadarmo a naprázdno vyšli i při následném čtvrtém setbolu. Pak znovu přišel tlak polského týmu, který proměnil hned první mečbol (28:26).

Další zápas ve skupině D čeká úřadující domácí vicemistry z Českých Budějovic 13. prosince, kdy zavítají na palubovku španělského týmu Las Palmas. Druhé kolo má ještě před sebou druhý český zástupce v elitní evropské klubové soutěži Lvi Praha. Čeští šampioni ve čtvrtek přivítají italskou Civitanovu.