Volejbalisté Karlovarska vyhráli v Praze a vyrovnali finálovou sérii

Obhájce titulu Karlovarsko porazilo ve finále extraligy volejbalistů Lvy Praha 3:1 na sety a vyrovnalo na 2:2 na zápasy. O mistrovi se rozhodne v pondělí v Karlových Varech. V sérii dál kralují hostující týmy, ani jeden z finalistů ještě doma nevyhrál.

Zprava Tomáš Kriško, Aleksandar Nedeljkovič a Jakub Janouch z VK Lvi Praha a Lukasz Wiese z VK ČEZ Karlovarsko.

Karlovarsko, které odvracelo konec sezony, vstoupilo do zápasu s větším nasazením než domácí. Výborně podávalo, bránilo na síti i v poli a Lvi dlouho marně hledali rytmus. Západočeši postupně navyšovali svůj náskok až na 20:12. Pak domácí začali stahovat a přiměli trenéra hostů Nováka ke dvěma oddechovým časům, přesto prohráli 19:25.

Druhý set byl o poznání vyrovnanější, v jeho úvodu přišel u domácích na smeč Čech místo Smithe a Lvi pak vedli. Karlovarsko nahradilo na smeči Ihnáta Wiesem a srovnalo. V koncovce pak přišel sporný moment, kdy videorozhodčí odhalil takřka neviditelnou teč domácího bloku a místo 20:21 to bylo 19:22. Pak přišlo eso Jakuba Ihnáta a set se zlomil ve prospěch hostů, kteří ho získali 25:20.

Třetí sadu zahájilo Karlovarsko dělovými servisy v podání Zajíčka a Indry a odskočilo na 8:1. Vedlo ještě 17:10, ale pak se zkaženými servisy připravilo o tlak a domácí se vrátili do hry. Udělali několik bodových sérií a otočili na 22:19. Koncovku zvládli a po výhře 25:23 si vynutili pokračování zápasu.

I ve čtvrtém setu pálili hosté na servisu ostrými. Dostali se do vedení 18:11 a tentokrát zvrat nepřipustili. Zvítězili 25:17 a připsali si druhou výhru v sérii.

Finále play off volejbalové extraligy mužů - 4. zápas:
Lvi Praha - Karlovarsko 1:3 (-19, -20, 23, -17)
Rozhodčí: Činátl, Grabovský. Čas: 128 min. Diváci: 1626. Stav série: 2:2.
Lvi: Janouch, Smith 5, Todua 4, Van Dijk 12, T. Kriško 16, Nedeljkovič 14, libero Moník - Vodička, Pljaseckij 2, Čech 1, Toman, McCarthy 3. Trenér: Pomr.
Karlovarsko: Vašina 19, Zajíček 10, Indra 27, Ihnát 12, Wilson 8, Keemink 3, libero Pfeffer - Wiese 5, Římal, Kočka. Trenér: Novák.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.