Volejbalistky mistrovského Liberce jsou v semifinále na hraně vyřazení

Volejbalistky mistrovského Liberce ve třetím semifinále play off extraligy prohrály 1:3 s Prostějovem a jsou na hraně vyřazení. Ve druhé sérii se vedení 2:1 na zápasy ujala Olomouc po výhře 3:2 v Brně.

Liberecké volejbalistky. Ilustrační foto.

Liberec po ztrátě prvního setu dokázal vyrovnat, další dvě sady ale vítězky základní části prohrály shodně 23:25. Prostějov tak stejně jako v prvním utkání série na severu Čech uspěl 3:1 a o postupu může rozhodnout v úterý doma.

Duel Olomouce s KP Brno měl vyrovnanější průběh. Hostující Hanačky sice čtvrtou sadu prohrály jasně 15:25, pak ale zvládly koncovku zkráceného pátého setu a v úterý můžou před vlastními fanoušky proměnit postupový mečbol.

Semifinále play off volejbalové extraligy žen - 3. zápasy:
Liberec - Prostějov 1:3 (-26, 23, -23, -23)
Nejvíce bodů: Kvapilová 22, Kojdová 20, Blažková 8 - Šunderlíková 20, Da Silvaová, Fričová obě 19. Stav série: 1:2.
KP Brno - Olomouc 2:3 (-23, 14, -23, 15, -12)
Nejvíce bodů: Jelínková 27, Bukovská 19, Pavlíková 10 - Dos Santosová 24, Herdová 12, Šepelová 10. Stav série 1:2.