Volejbalistky Prostějova porazily snadno Split 3:0

PROSTĚJOV

Volejbalistky Prostějov porazily v 16. kole Středoevropské ligy za pouhých 51 minut ŽOK Split hladce 3:0. Hanácký tým si upevnil první místo v tabulce a na kontě má dál pouze jednu prohru.

Volejbalistky Prostějova se radují. Ilustrační foto.

Chorvatský celek kladl vážnější odpor pouze v prvním setu, zbývající dva připomínaly hru kočky s myší. Trenér Prostějova Miroslav Čada nechal odpočívat Taťjanu Artměnkovou i Slovenku Gabrielu Tomašekovou a postupně dal příležitost všem hráčkám.

Hanačky měly hru pod kontrolou hned od úvodních míčů a soupeřkám nedaly nejmenší naději na zvrat. "Utkání bylo zcela jednoznačné. V týmu Splitu nastoupily dokonce dvě teprve patnáctileté volejbalistky," uvedl sportovní manažer Prostějova Peter Goga.

V dalším utkání Středoevropské ligy hostí Prostějov v neděli 20. února další chorvatský tým Rijeku.

Utkání Středoevropské ligy volejbalistek:
Modřanská Prostějov - ŽOK Split 3:0 (15, 5, 11)
Rozhodčí: Schimpl, Dovičovič (oba SR). Čas: 51 min. Diváci: 500.
Průběžné pořadí: 1. Prostějov 45 b. (16 zápasů), 2. Schwechat 40 (15), 3. Doprastav Bratislava 30 (16), 4. Maribor 27 (16), 5. Rijeka 26 (15).