Charlotte - Washington 92:76Washington s Veselým nevyhrál ani na šestý pokus

Charlotte

Ani na šestý pokus se basketbalisté Washingtonu s Janem Veselým nedočkali první výhry v sezóně. Na hřišti Charlotte podlehli 76:92 a jediný český zástupce v NBA si připsal pouhé dva doskoky.

Jan Veselý se marně snaží zastavit útok hráče Charlotte Michaela Gilchrista.

Souboj dvou nejslabších týmů uplynulého ročníku zámořské ligy dopadl jednoznačně. Na jaře jasně nejhorší Charlotte přestřílelo soupeře v závěrečných minutách první půle a od té doby zápas kontrolovalo. Po šesti zápasech tak má na rozdíl od Washingtonu bilanci tří výher a tří porážek.

Veselého mužstvo, oslabené o lídry Johna Walla a Neného, zahájilo ligu už druhý rok po sobě sérií šesti neúspěchů, loňská šňůra byla ještě o dva delší. Nejlepším střelcem Charlotte byl v úterý náhradník Ramon Sessions s 21 body.

New York stále neporažen

Vydařený vstup do soutěže naopak potvrdili hráči New Yorku, kteří zůstali neporažení i po zápase v Orlandu. Vyhráli 99:89 a jako jediní jsou nadále stoprocentní. Další z favoritů soutěže Los Angeles Lakers doma podlehli ještě bez nového trenéra Mika D'Antoniho o dva body San Antoniu 82:84.