Welsch nastřílel 14 bodů při výhře nad nejhorším týmem NBA

NEW YORK

Vydařený zápas odehrál v pátek jediný český zástupce v basketbalové NBA Jiří Welsch, jenž přispěl 14 body k vítězství Milwaukee na palubovce Atlanty 118:112. V utkání s nejhorším týmem zámořské soutěže Welsch zaostal jen o jeden bod za svým střeleckým maximem v této sezóně. Navíc doskočil pět míčů.

Na hřišti strávil 31 minut a navzdory roli náhradníka byl český reprezentant třetím nejvytíženějším hráčem vítězů. Jen o něco více prostoru dostali nejlepší střelci utkání Michael Redd a Bobby Simmons, kteří dali 28 respektive 25 bodů.

Vítězství si obzvlášť vychutnal trenér Terry Stotts, jenž v Atlantě téměř dvě sezóny působil. Odmítl však, že by pro něj výhra měla příchuť satisfakce. "Rozešli jsme se v dobrém, mám na Atlantu příjemné vzpomínky," uvedl.

McGrady se vrátil vítězně po zranění

Mimořádně vyrovnaný souboj svedlo Chicago s Houstonem, který slavil výhru 109:108 až po druhém prodloužení. Klíčovou postavou vítězů byl Tracy McGrady, jenž se vrátil po zranění zad a dal 35 bodů. Svým košem si vynutil prodloužení a v závěru druhého nastavení dal rozhodující trojku. "Cítil jsem se dobře i po té pauze. Na konci zápasu jsem chytil druhý dech," řekla hvězda Rockets, kteří přerušili sérii sedmi porážek.

Prodloužení se hrálo také ve Filadelfii, jejíž tým zdolal Memphis 89:86 hlavně díky 30 bodům Allena Iversona, který si tři sekundy před koncem normální hrací doby vynutil pokračování zápasu. Jeho sok v boji o titul krále střelců NBA Kobe Bryant měl opět o něco navrch, jeho 37 bodů však nezabránilo porážce Los Angeles Lakers ve Phoenixu 93:106. Suns vyhráli už šestý vzájemný zápas po sobě.

"Snažili jsme se hlídat všechny ostatní a doufali, že Kobe, ať udělá cokoli, nebude na nás dvanáct stačit," uvedl rozehrávač Raja Bell. Bryant dal v poslední čtvrtině 20 bodů, ale na méně než desetibodový rozdíl Lakers manko nesnížili.

Obhájci titulu porazili Miami

Obhájci titulu ze San Antonia porazili Miami 101:94 také díky osobnímu rekordu Tonyho Parkera, jenž dal 38 bodů. Francouz tak o dva body vyhrál střelecký souboj s domácím Dwyanem Wadem. "Je to cenné vítězství. Měli jsme velkou motivaci, protože Miami patří k nejlepším v lize," uvedl Parker.

Radost z úspěchu hostům trochu pokazilo zranění Manu Ginobiliho, jenž si ve třetí čtvrtině poranil kotník. I když nemá nic zlomeného, bude podle kouče Gregga Popoviche delší čas mimo hru. V prosinci Ginobili zmeškal kvůli stejnému zranění deset zápasů.

Výsledky:
Philadelphia - Memphis 89:86 po prodl., Atlanta - Milwaukee 102:118, Washington - New Orleans/Oklahoma City 110:99, Boston - New Jersey 99:96, Charlotte - Orlando 93:104, Minnesota - Indiana 90:85, Miami - San Antonio 94:101, Chicago - Houston 108:109 po druhém prodl., Denver - Utah 113:83, Golden State - Cleveland 99:79, Los Angeles Clippers - Dallas 81:101, Phoenix - Los Angeles Lakers 106:93, Seattle - Toronto 113:121.