Článek
Prodloužení Russellova působení v Mercedesu by mohlo být oficiálně oznámeno už během víkendu na Red Bull Ringu, kde se uskuteční Velká cena Rakouska, zmiňuje italský deník Corriere della Sera.
Russell za Mercedes závodí od roku 2022. V posledních měsících se však jeho jméno často objevovalo v souvislosti s možným odchodem, protože mu po sezoně končí smlouva. Zároveň sílily spekulace, že by německá stáj mohla usilovat o angažování Maxe Verstappena.
O služby nizozemského jezdce se dlouhodobě zajímá šéf Mercedesu Toto Wolff, který k čtyřnásobnému mistrovi světa chová velký respekt a obdiv. Zmíněná varianta je však alespoň pro následující ročník zřejmě mimo hru. Podle italského deníku Russelova smlouva obsahovala opci, kterou obě strany zjevně akceptovaly.
Mercedes tedy pravděpodobně znovu vloží svou důvěru do Russella s Antonellim, kteří budou společně závodit už třetí rok v řadě. Red Bull zatím stále čeká na rozhodnutí Verstappena ohledně jeho budoucího působení. Pokračování Russela by však jeho rozhodnutí mohlo urychlit.









