Hlavní obsah

König odjel závod v Aragonu bez stupačky. Už to znovu nechci zažít, tvrdí

23. 5. 2021 19:56

Smolný závodní víkend. Český jezdec Oliver König nebude na závody ve španělském Aragonu, kde byl zahájen šampionát Supersport 300, vzpomínat s radostí. Po sobotní 38. příčce sice v neděli vylepšil talentovaný závodník na Kawasaki Ninja 400 umístění, bral 29. místo. Za nejlepšími ale zaostal zejména kvůli pádu hned po startu. „Výsledek je pro nás zklamáním, od závodů jsme očekávali více. Na druhou stranu Oliver ukázal srdce, když dojel do cíle i za těchto podmínek," hodnotil Miloš Čihák, manažer týmu Movisio.

Foto: Václav Duška Jr

Český jezdec Oliver König nebude na závody ve španělském Aragonu vzpomínat v dobrém, lepila se na něj smůla.Foto: Václav Duška Jr

Článek

Warm up naznačoval, že Oliver König vyladil svou Kawasaki Ninja 400 lépe než v sobotu a pochvaloval si, jak stroj šlape. „Funguje to," tvrdil dopoledne. Do závodu vyrážel ze sedmé řady, pomýšlel na vylepšení pozic, jenže už v první zatáčce bylo všechno jinak. Při manévru mu podjelo kolo a český mladík poznal tvrdost aragonského okruhu, což ovšem znamenalo propad v pořadí a velkou ztrátu.

Po karambolu sice český závodník ukázal srce bojovníka, nicméně až do cíle musel dojet bez stupačky, což jízdu notně komplikovalo. „Nešlo to vůbec, furt jsem si řadil vyšší kvalty, v zatáčce mi noha padala. Jednou jsem si ji i přejel. Bylo to docela složitý a už to znovu nechci zažít," nechal se slyšet po skončení závodu v Aragonu König.

Manažer týmu Movisio Miloš Čihák dobře věděl, jak těžké to pro talentovaného závodníka bylo a vážil si toho, jak se s neobvyklou situací popasoval. „Odjel závod bez stupačky, za to klobouk dolů," svěřil se. König po pádu figuroval na 39. místě a dobře věděl, že na umístění mezi nejlepšími musí zapomenout. Závod ale nezabalil a trpělivě se prokousával pořadím a neustále vylepšoval své umístění. Necelých šest kol před cílem byl na 36. pozici, tři kola před koncem už byl třiatřicátý a v cíli byl nakonec devětadvacátý.

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?