Salač obsadil v Itálii 13. místo a zaznamenal nejlepší výsledek v Moto2

Motocyklista Filip Salač obsadil ve Velké ceně Itálie 13. místo, zaznamenal nejlepší výsledek ve třídě Moto2 a počtvrté v sezoně bodoval. Závod na okruhu v Mugellu vyhrál Španěl Pedro Acosta, který se stal ve věku 18 let a čtyři dny nejmladším vítězem v této kubatuře v historii.

Český motocyklový závodník Filip Salač.

Lídr šampionátu Celestino Vietti se dlouho držel na třetím místě, tři kola před koncem ale italského jezdce zradil stroj a závod nedokončil. Bodově se na něj dotáhl Japonec Ai Ogura, který dnes dojel třetí.

Závod MotoGP vyhrál domácí jezdec Francesco Bagnaia a připsal si druhý triumf v sezoně. Za ním dojel obhájce titulu Fabio Quartararo a upevnil si vedení v průběžném pořadí šampionátu.

Francouzský jezdec má po osmi závodech 122 bodů a před druhým Aleixem Espargarem, který dnes počtvrté za sebou obsadil třetí příčku, má náskok osmi bodů.

Velkou cenu Itálie MotoGP vyhrál domácí jezdec Francesco Bagnaia.

Salač, jehož letošním maximem po přestupu z Moto3 do vyšší třídy byla 14. místa z Ameriky a Portugalska, v závěru jezdil na 17. místě. Na bodované pozice mu pomohl i Lowesův pád a technické problémy Viettiho. Další dva soupeře pak v posledních třech kolech předjel.

Acosta premiérovým triumfem v Moto2 navázal na šest výher, které nasbíral vloni v Moto3. Jako nejmladší vítěz v kategorii překonal současnou hvězdu MotoGP Španěla Marca Márqueze, který v roce 2011 ve Francii zvítězil ve věku 18 let a 87 dní.

Závod Moto3 sice po těsném souboji v cílové rovince vyhrál Izan Guevara před týmovým kolegou a lídrem šampionátu Sergiem Garcíou. Vítěz byl ale po skončení závodu penalizován za vyjetí z trati v posledním kole a oba španělští jezdci si pořadí vyměnili. Třetí skončil Japonec Tacuki Suzuki.