Hlavní obsah

Česká hvězda se nebojí ničeho! Téma umírání Podmolovu ženu rozplakalo

28. 7. 2022 10:17

Pořádnou dávku emocí slibují tvůrci nového českého filmu Adam a jeho poslední cesta. A také Libora Podmola v hlavní roli. Pro mistra světa ve freestyle motokrosu půjde o debut v hraném filmu. Stejně tak pro dokumentaristu Ladise Zemana, jenž se ujal režie. Oba pánové si zvolili nesnadné téma umírání. „Když viděla snímek moje paní, odběhla s pláčem z místnosti. Nedokázala se oprostit od toho, že jde o hraný příběh a ne o realitu," líčí Podmol. „Natočili jsme romantické drama, které by mělo diváky motivovat žít svůj život naplno," věří Zeman.

Libor Podmol ve zbrusu nové roli. Zahrál si hlavní roli v českém filmu Video: Podmol Brothers FMX

 
Článek

Hlavní hrdina Adam vede obyčejný život, ve kterém se necítí být šťastný. S manželkou se delší dobu pokoušejí o početí dítěte. Během chvíle se vše změní – Adam se dozví, že z něj bude táta i to, že je vážně nemocný a narození dcery se nejspíše nedočká. Rozhodne se vše opustit a vydá se na poslední cestu. Během ní o sobě natáčí dokument, aby svému potomkovi ukázal, jaký doopravdy byl...

„Celý film jsme natočili ve dvou lidech. Žádný štáb okolo sebe, jen já a Ladis," říká Podmol. „Napsal jsem kostru scénáře, Libor přidal svůj pohled. Potkali jsme zajímavého člověka, tak jsme ho oslovili a dali mu roli," popisuje nevšední metodu režisér Zeman.

To nejlepší z Gladiator Games. Unikát Libora Podmola nebo parádičky Luca AckermannaVideo: Sport.cz

Natáčelo se v Dánsku, na Faerských ostrovech, v atraktivních destinacích Spojených států – New York, Las Vegas, Grand Canyon. Poslední klapka padla na Srí Lance. O dramatické okamžiky nebyla nouze. Nejdrastičtější přišel první den. „Točili jsme scénu, ve které se topí hlavní hrdina v rozbouřeném oceánu. Až zpětně jsme si uvědomili, o jaký mohlo jít průšvih," sděluje Zeman.

„Po pár krocích ve vodě mě strhla vlna a reálně jsem se topil. Na poslední chvíli jsem se dvěma prsty chytil skoby v betonu," vybavuje si Podmol chvíle, které mohly skončit katastrofou. „Večer jsme byli oba úplně vyřízení. Řekli jsme si, že takhle to dál nepůjde," doplňuje režisér.

Nyní už je prý při vyprávění historky jen trochu mrazí v zádech. Podobné to nejspíš bude i na premiéře ve středu 17. srpna v pražském CineStar Anděl. Promítání ozvláštní divadelní prvky. „Libor je fantastický vypravěč. Byla by škoda toho nevyužít. Zapojíme ho do hry. Obleče se do kostýmu Adama a každý bude mít možnost poznat ho osobně. Celý příběh si tak daleko více prožije," vysvětluje Zeman. „Připravili jsme něco, co tu ještě nebylo. V jeden večer zažijete kino, divadlo a besední show o naší dobrodružné cestě kolem světa," láká Podmol. Vstupenky je možné koupit na www.cinestar.cz.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •