Hlavní obsah

Kopecký v dramatickém závěru Rallye Český Krumlov vybojoval sedmý triumf

21. 5. 2022 16:40

Úřadující domácí šampion Jan Kopecký ovládl posedmé v kariéře Rallye Český Krumlov a vyrovnal rekord Romana Kresty. Pilot vozu Škoda Fabia Rally2 Evo vyšel ve třetím závodě mistrovství České republiky v automobilových soutěžích vítězně z dramatického souboje s Václavem Pechem, kterého opět předstihl v poslední rychlostní zkoušce a porazil jej o 3,4 sekundy. Třetí skončil s minutovým odstupem Filip Mareš.

Foto: Petr Skřivánek, ČTK

Jan Kopecký a Jan Hloušek s vozem Škoda Fabia Rally2 evo jedou po první etapě v čele Rallye Český Krumlov.Foto: Petr Skřivánek, ČTK

Článek

Kopecký s Pechem se přetahovali o vedení od páteční úvodní erzety, po první etapě měl Kopecký v čele náskok 0,3 sekundy. Dnes jej v dopolední sekci měřených testů dokázal navýšit až na 7,6 sekundy. Pech startující s Fordem Focus WRC jej ale dokázal snížit a po předposlední erzetě se dostal na první místo. Do závěrečného testu "Rožmberk" odstartoval Pech s náskokem 2,6 sekundy, na Kopeckého ale na deseti kilometrech ztratil šest sekund a klesl na druhé místo.

Čtyřicetiletý Kopecký si upevnil vedení v průběžném pořadí MČR, do kterého se Pechovy výsledky nezapočítávají. Autoklub České republiky totiž jeho vůz zařadil do nově vzniklé divize 2. V MČR je průběžně druhý Mareš, třetí Dominik Stříteský, jenž obsadil na jihu Čech čtvrté místo.

Čtvrtým dílem domácího šampionátu bude Agrotec rallye Hustopeče v polovině června.

Rallye Český Krumlov - konečné pořadí
1. Kopecký, Hloušek (Škoda Fabia Rally2 Evo)1:22:50,4
2. Pech, Uhel (Ford Focus WRC)-3,4
3. Mareš, Bucha (Škoda Fabia Rally2 Evo)-1:01,9
4. Stříteský, Hovorka (Škoda Fabia R5)-1:20,2
5. Březík, Krajča (Škoda Fabia R5)-2:56,4
6. M. Vlček, Skripová (Hyundai i20 N Rally2)-7:25,4
7. Trojan, Jůrka (Škoda Fabia R5)-8:10,3
8. Tarabus, Trunkát ( Peugeot 208 Rally4)-9:51,2
Průběžné pořadí MČR
1. Kopecký171
2. Mareš134
3. Stříteský87

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •