Hlavní obsah

ANTOŠOVA BŘITVA: Rozhodčí v zápase Vítkovic s Hradcem? Patří jim velký dík!

6. 4. 2023 6:26

Pokud hledáme největší překvapení v letošním play off, musíme se podívat do Chance ligy na Zlín. Ze sezony, která dlouho byla na škrtnutí, se stává úspěšný ročník volající po návratu mezi elitu.

Foto: Sport.cz s využitím ČTK/Jaroslav Ožana

Hlavní rozhodčí Oldřich Hejduk potvrzuje gól Hradce Králové v prodloužení.

Článek

Navzdory tomu, že se Berani zbavovali svých nejlepších hráčů, teď sahají po triumfu v první lize, i když jim ještě pár kroků zbývá.

Přestože Zlín ještě Vsetín neporazil, takže předbíháme, Kladno by se v baráži muselo mít na pozoru. Přestože Vsetín má individuálně lepší hráče, Zlín dokáže hrát daleko lépe takticky, protože ještě před rokem působil v extralize. A kluci, kteří ji zažili, jsou zvyklí hrát podle nějakých taktických not, které se v Chance lize moc nevidí.

Foto: Dalibor Glück, ČTK

Hráči Zlína se radují z gólu proti Vsetínu.

A právě taktická vyspělost Zlína; mnohem větší než měla loni v baráži Jihlava, může být nebezpečím pro Rytíře. Stejně si ale myslím, že Kladno má lepší tým a mělo by uspět.

Spousta zajímavých věcí se ale děje i v extralize. Kdo sledoval Pardubice v jejich prvním semifinálovém zápase, musel být z jejich výkonu nadšený. Jenže v tom druhém jako kdyby zmrzly a měly nohy v medu, jak se říká.

Jak v prvním utkání ukázal Lukáš Sedlák, co všechno umí a čeho je schopen, tak o den později to předvedl Třinec. Ukázal, že ne náhodou vyřadil Spartu. Skoro všichni říkají, že Oceláři hrají v play off bu*erantskej hokej. Já si myslím, že je to úplně obráceně. Je to skvělý play off hokej, který v každou chvíli zápasu dokáže reagovat na výsledek, stav a postavení týmu. Hráči jsou skvěle secvičení a sehrání, aby vždy zvolili tu správnou taktiku.

Foto: Josef Vostárek, ČTK

Martin Růžička (vlevo) a Andrej Nestrašil z Třince se radují z gólu na 2:0 ve druhém semifinále na ledě Pardubic.

Pro Pardubice bude strašně těžké dál hrát s Třincem vyrovnaně, protože Oceláři prostě zase dokazují, jak to vypadá, když mužstvo hraje týmově. Martin Růžička vede bodování, opravdu skvěle hrají Jakub Jeřábek s Andrejem Nestrašilem, ale vytahovat jen pár hráčů nejde, protože v Třinci to je opravdu o týmové hře.

To Hradec Králové vyrazil ve Vítkovicích všem dech. Po prvních dvou třetinách úvodního zápasu, které měly (z obou stran) s hokejem pramálo co dělat a šlo spíš o urputnou bitvu, kdo vyhodí puk dál a kdo bude nepříjemnější v osobních soubojích, nakonec došlo na nájezdy. A Stezka musel být překvapený, jak jej nachytali všichni čtyři exekutoři.

Foto: Jaroslav Ožana, ČTK

Hráči Hradce Králové se radují z gólu.

Musela to být pro vítkovického gólmana těžká noc, aby se oklepal a připravil se na druhý zápas. Ten byl ještě složitější; a to nejen pro hráče, ale i pro rozhodčí. Klobouk dolů před sudími i jejich kolegou u videa. Museli řešit tři zapeklité gólové situace; včetně toho rozhodujícího hradeckého Miškáře v prodloužení; a podle mého názoru rozhodli ve všech případech naprosto správně. Patří jim velký dík.

Musím pochválit trenéra Mountfieldu Tomáše Martince, kterému zatím vycházejí všechna rozhodnutí, ke kterým se odhodlá. Je to i tah s posláním Matěje Machovského do branky po prohraném prvním čtvrtfinále. Nepamatuju, že by za Spartu chytal takhle dobře a působil tak klidně a vyrovnaně. Jsem z něj nadšený, jak v bráně vypadá, jak nedělá gesta a chytá si své.

Milan Antoš

Milan Antoš je bývalý hokejový útočník, dnes spolukomentátor ČT. Dvanáct sezon hrál českou extraligu, nastupoval za Slavii, Plzeň, Jihlavu a Ústí nad Labem. S Pražany získal v roce 2003 titul a o rok později stříbro, se Západočechy vybojoval v roce 2000 bronz.

Reklama