Hlavní obsah

Kluci, nestřílejte mi na klíční kost, prosil Štekr české hokejisty. Ti pak před jeho výkonem smekali

V olympijském Miláně má za úkol mimo jiné vodit české hokejisty na rozhovory. V pátek po poledni si však před zapnuté mikrofony stoupl on sám. Media manager národního týmu Jonáš Štekr totiž spolu s kustodem mužstva Petrem Šulanem absolvovali úvodní trénink Rulíkova družstva v Itálii, aby doplnili Lukáše Dostála, když zbylí dva gólmani Vejmelka s Vladařem ještě do dějiště her nedorazili.

Foto: Sport.cz

Jonáš Štekr po tréninku hokejové reprezentace v Miláně.

Článek

Milán (od našeho zpravodaje) - „Já jsem si myslel, že ty nás máš na rozhovory vodit a ne je sám dělat,“ dobíral si 29letého Štekra kolem procházející útočník Dominik Kubalík.

Pak ale před rekreačním gólmanem, který aktuálně chytá za tým HC Apollo v krajské lize, smekl. „Byl výborný. Říkal jsem si, že to proti němu budeme mít trošku snazší, ale ono to tak nebylo,“.

Jonáši, kdy jste se dozvěděl, že půjdete s reprezentací na led?

Úplně definitivně jsem to měl potvrzené až půl hodinky před tréninkem. V tu chvíli už jsem měl stoprocentní jistotu, že to platí.

Měl jste strach?

Vůbec! Já jsem v to naopak tajně doufal, když jsem se dozvěděl, že na olympiádě budeme mít jen gólmany z NHL. Se Šulim (Petrem Šulanem) jsme se o tom bavili a říkal mi, že on už na led během covidové karantény s reprezentací vyjel. Odchytal dva tréninky, dokonce myslím, že na olympiádě v Pekingu. Proto jsem moc doufal, že teď bych to mohl zažít taky. Ondra Pavelec (trenér gólmanů v reprezentaci) mi říkal, ať si s sebou radši vezmu výstroj. A vyšlo to.

Neříkal jste v legraci Karlu Vejmelkovi s Danielem Vladařem, ať se do Milána zbytečně nehrnou? Že klidně stačí dorazit o víkendu?

(směje se) To úplně ne. Říkal jsem si, že bude fajn, když za námi dorazí co nejdřív. Když se ale náhodou zpozdí, tak aspoň z toho budu něco mít.

Chytil jste víc než Lukáš Dostál?

To rozhodně ne. Když jsem se přes celé hřiště na Dostyho koukal, říkal jsem si, že bych si moc přál vypadat jako on. Protože to je symfonie, jak chytá, jak se pohybuje.

Olympiáda 2026 v Miláně a Cortině

Říkal jste hráčům, ať vás při zakončení trochu šetří?

Na začátku jsem říkal, že by nebyly úplně dobré střely z voleje na klíční kost. Postupem času, když jsem se rozchytal, jsem si chtěl vyzkoušet, jaké je to chytat proti nejlepším hráčům z Evropy. Byla to strašná zábava.

Vychytal jste někoho?

Kašička (Ondřej Kaše) mě vykoupal a pak jsem to jednou zachránil, že mi před úplně prázdnou bránou trefil vyrážečku. Kluci a trenéři mi hned zaklepali hokejkami o led.

Chytat za nároďák a za Apollu v krajské lize je asi celkem rozdíl, že?

Nechci urazit naše kluky z Apolla, ale je to strašný rozdíl. V reprezentaci všichni kluci vědí, kam střílí, a všechny puky létají na bránu.