Obě střelkyně tentokrát neuspěly

PEKING

Neúspěchem skončil středeční závod žen ve sportovní pistoli na 30 + 30 ran. Především dvacáté místo Lenky Maruškové je zklamáním. Do Pekingu přijela jako stříbrná medailistka z Atén. Pokazila však hned první polovinu závodu, které se říká střelba na kruhy. Střelkyně má pět minut na pět ran, kterých odstřílejí celkem 30.

Marušková se však nevyvarovala čtyř osmiček a pouhých 286 bodů jí prakticky sebralo naději na finále. Mladá Michaela Musilová, pro níž není sportovní pistole hlavní disciplínou byla dokonce o dva body lepší.

Druhá část závodu může dokonale změnit pořadí, pokud jsou mezi závodnicemi malé rozdíly. Závodnice totiž mají jen tři sekundy na jednu ránu i se zamířením. Jednotlivé výstřely v šesti položkách po pěti odděluje sedm sekund. Marušková totálně pokazila hned první sérii pěti ran. Ve dvaceti posledních ranách pak měla jen dvě devítky, což byl druhý nejlepší výkon ze všech závodnic, dotáhla se s celkovými 578 b. už jen na 20. příčku. Musilová naopak začala dobře, ale její výkonnost postupně klesala. Zaplatila daň nezkušenosti a s 571 b. skončila 34.

„Jsem naštvaný! Problém Maruškové nebyl v technice, ale v její hlavě. V přípravě jsme udělali maximu. Je dost zkušená na to, aby už nedělala takové chyby. Po první části měla mít nejméně 290 bodů, celkově jsem čekal 582 až 584, což by na finále stačilo. Nic z toho nesplnila. Víc jsem čekal i od mladé Musilové,“ zlobil se trenér Břetislav Putna.

<tbody><tr class="invert"><td>Ženy - sportovní pistole (25 m): </td></tr><tr class="highlight"><td>1. Čchen Jing (Čína) 793,4 (585+208,4) - olympijský rekord, 2. Otryadová (Mong.) 792,2 (590+202,2), 3. Dorjsurenová (Něm.) 789,2 (587+202,2), 4. Fej Feng-ťi (Čína) 787,9 (582+205,9), 5. Grozděvová (Bulh.) 786,6 (583+203,6), 6. Čo Jong-sok (Kor.) 783,4 (584+199,4), 7. Prucksakónová (Thaj.) 777,7 (582+195,7), 8. Maidaová (Salv.) 774,0 (582+192,0), ...<strong><em>20. Marušková 578, 34. Musilová (obě ČR) 571.</em></strong> </td></tr></tbody>