Hlavní obsah

Itálie bude mít v Tokiu dva vlajkonoše, Vivianiho a Rossiovou

21. 5. 2021 12:41

Itálie využije novinku a bude mít při slavnostním zahájení olympijských her v Tokiu dva vlajkonoše. V čele výpravy půjdou společně cyklista Elia Viviani a sportovní střelkyně Jessica Rossiová.

Foto: Jennifer Lorenzini, Reuters

Cyklista Elia Viviani (na snímku z Gira) bude jedním z italských olympijských vlajkonošů. Foto: Jennifer Lorenzini, Reuters

Článek

O změně tradice rozhodl začátkem března Mezinárodní olympijský výbor v zájmu zachování rovnoprávnosti pohlaví. Možnost, aby vlajku nesl muž i žena, chce využít například i britská výprava. Ve čtvrtek o tomtéž informoval Italský olympijský výbor (CONI).

"Naše volba padla na dvě osobnosti, které mají mnoho společného: jsou to olympijští vítězové. A dělají sport, který Itálii přinesl už skoro sto olympijských medailí, ale od roku 1896 nikdy neměl vlajkonoše," řekl předseda CONI Giovanni Malago.

Dvaatřicetiletý Viviani na předchozích hrách v Riu de Janeiro vyhrál na dráze omnium, o tři roky mladší Rossiová vybojovala v Londýně zlato ve střelbě na trap. Olympiáda v Tokiu začne 23. července.

Reklama

Sdílejte článek