PEKINGSKÝ SOUHRN: Koudelka skončil osmnáctý. Curleři na výhru nenavázali, Červenka kapitánem

Manželé Paulovi duelem se Spojenými státy ve skupině olympijského turnaje smíšených dvojic v curlingu zahájili nedělní program her v Pekingu. Česká dvojice vyhrála po dramatickém průběhu 10:8. V následujícím utkání proti kanadskému páru ale na vítězství nenavázali a prohráli 5:7. Paulovi tak nemají už ani teoretickou šanci na postup do semifinále. Krasobruslařka Eliška Březinová předvedla v krátkém programu týmové soutěže skvělý výkon, nicméně na postup do finále to nestačilo. Závod ve skiatlonu ovládl Rus Bolšunov, Novák doběhl osmnáctý. Oba čeští skokani na lyžích postoupili do 2. kola na středním můstku. Roman Koudelka skončil po finále na 18. příčce, Čestmír Kožíšek 29., vyhrál Japonec Rjoju Kobajaši. Sáňkař Lejsek skončil při své olympijské premiéře třicátý. Olympijské dění z Pekingu jste mohli sledovat v podrobné online reportáži na Sport.cz.

Český skokan na lyžích Roman Koudelka v kvalifikaci na olympijský závod na středním můstku.

I v neděli se pod pěti kruhy v Pekingu představila řada českých sportovců. Manželé Paulovi v soutěži smíšených dvojic v curlingu po sobotních dvou prohrách porazili USA 10:8. V následném utkání s Kanadou prohráli 5:7 a přišli o šanci na postup do semifinále.

Eliška Březinová předvedla na zimních olympijských hrách v Pekingu životní krátký program, ale Češi v krasobruslařské soutěži družstev podle očekávání skončili. Obsadili osmé místo. Na finále ztratili sedm bodů.

Prvním vrcholem her měl být v neděli sjezd mužů. Sjezdovka Jen-Čching je pro všechny velkou neznámou, Světový pohár se tady nejezdí a předolympijský test odpadl kvůli pandemii. Sjezdaři absolvovali kvůli zhoršenému počasí v sobotu jen dva tréninky a také původní start nedělního závodu ve 4:00 SEČ byl kvůli silnému větru postupně odložen až o tři hodiny. Později pořadatelé oznámili, že se závod v neděli neuskuteční přeložili ho na pondělí. Začít by měl v 5:00 SEČ.

Závod ve skiatlonu na 2x15 kilometrů ovládl po suverénním výkonu mistr světa Alexandr Bolšunov před dalším Rusem Spicovem a Finem Niskanenem. Český lyžař Michal Novák doběhl osmnáctý.

Japonec Rjoju Kobajaši je poprvé olympijským vítězem, na hrách v Pekingu vyhrál závod na středním můstku. Český skokan na lyžích Roman Koudelka neudržel jedenácté místo po prvním skoku a skončil osmnáctý. Čestmír Kožíšek obsadil 29. pozici.

Brankář české hokejové reprezentace Šimon Hrubec měl v sobotu po příletu do Pekingu pozitivní test na koronavirus. První konfirmační test však dopadl negativně, stejně jako ten druhý, takže gólman Omsku se v neděli večer čínského času může poprvé zapojit do tréninků s týmem.

Kapitánem reprezentace bude útočník Roman Červenka, jenž se představí pod pěti kruhy počtvrté.

Snowboardistka Zoi Sadowská Synnottová vyhrála na olympiádě v Pekingu slopestyle. Nový Zéland má díky ní první zlato ze zimních her. V poslední finálové jízdě se dvojnásobná mistryně světa jako jediná dostala přes hranici 90 bodů. Další medaile získaly Američanka Julia Marinová a Tess Coadyová z Austrálie.

Česká reprezentantka Šárka Pančochová se do finálové dvanáctky neprobojovala, v sobotní kvalifikaci obsadila 26. místo. Při čtvrté účasti pod pěti kruhy ji čeká ještě Big Air a U-rampa.

Sáňkař Michael Lejsek obsadil při své olympijské premiéře 30. místo. První zlato na ZOH v Pekingu pro Německo získal Johannes Ludwig. Pětatřicetiletý vítěz SP zajel nejrychlejší čas ve třech ze čtyř jízd.

Olympijskou soutěž v boulích vyhrála akrobatická lyžařka Jakara Anthonyová a získala pro Austrálii první zlato na ZOH od roku 2010. Čtvrtá žena z minulých her v Pchjongčchangu procházela závodem suverénně - byla nejlepší v kvalifikaci i ve všech třech finálových jízdách.

Závod rychlobruslařů na 5000 metrů na olympijských hrách v Pekingu vyhrál světový rekordman Nils van der Poel ze Švédska. Největší favorit zvítězil v olympijském rekordu 6:08,84 a navázal na zlato z loňského mistrovství světa.