Hlavní obsah

Češi zahájili Pražský baseballový týden výhrou nad Řeckem

22. 6. 2022 23:00

Úspěšný vstup. V areálech Eagles a Tempa byl zahájen 41. ročník Pražského baseballového týdne. Český národní tým se utkal ve večerním zápase s Řeckem a po soustředěném výkonu vyhrál 7:1. Dařilo se i týmu Czech Prospects, v jehož středu najdeme zejména reprezentanty U18 chystající se na domácí ME.

Foto: baseball.cz, Jan Beneš

Česká reprezentace na Pražském baseballovém týdnu porazila Řecko.Foto: baseball.cz, Jan Beneš

Článek

Česká baseballová reprezentace pod vedením nového manažera Pavla Chadima odehrála ve středu první ostrý soutěžní zápas. Na hřišti v Eagles Parku měli fanoušci důvod k radosti hned po pár minutách utkání. Milan Prokop jako první pálkař českého národního týmu totiž dokázal odpálit homerun a poslal Česko do vedení 1:0.

O dvě směny později stáhl další doběh Martin Pernička. Řekové však do Prahy přivezli talentovaný tým plný hráčů, kteří působí ve Spojených státech. A také dlouho dokázali hrát s českou reprezentací vyrovnaný souboj. Startující nadhazovač Tomáš Duffek sice Řeky držel až do páté směny na nule, ale pak jej nepodržela obrana. Vyprodukovala až 3 chyby v jedné směně, díky čemuž Řecko dokázalo snížit na 1:2.

„Pálkaři Řecka vypadali dobře," hodnotí výkon soupeře Duffek. „My jsme viděli již před zápasem, že velmi dobře odpalovali. Takže jsem se snažil držet nadhozy nízko, aby z toho nebyl nějaký zbytečný odpal až za plot."

Bývalý fotbalista Piqué a zpěvačka Shakira navštívili baseballový turnaj na HlubokéVideo: Baseballový fanoušek

Po snížení vypadali Řekové mnohem sebevědoměji. Naštěstí pro český tým dokázal v sedmé směně Filip Smola druhým českým homerunem nastartovat domácí pálku. Češi momentum využili a v osmé směně čtyřmi doběhy odskočili na výraznější rozdíl ve skóre. Zápas pak v deváté směně uzavřel Jake Rabinowitz a Češi tak zvítězili v prvním utkání turnaje 7:1.

Český tým hnal dopředu nově založený fanklub, což po utkání kvitoval i startující nadhazovač. „Bylo to skvělý. Fanoušci nás hnali dopředu a ani si nepamatuji, kdy tady byla taková atmosféra. Já jsem si to užíval celý zápas. Fanoušci vydrželi fandit až do konce, takže doufám, že přijdou znova," pochvaluje si Tomáš Duffek, kmenový hráč Eagles.

Kromě mužské reprezentace odehrál zápas s kanadským výběrem The North Baseball výběr talentovaných českých mladíků pod názvem Czech Prospects. Také vstoupil do turnaje výhrou, zvítězil 13:5. Oba týmy čeká ve čtvrtek druhé utkání na turnaji. Mladíci od 13:00 nastoupí proti výběru zahraničních hráčů působících v Evropě. Mužská reprezentace pak od 16:30 na hřišti Tempa odehraje duel proti výběru amerických hráčů z univerzit.

Pražský baseballový týden:
ČR - Řecko 7:1
Czech Prospects - The North Baseball 13:5
Hakusoh Globetrotters - Utenos Titanai 11:2
Španělsko - Old World Baseball 13:4

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •