Hlavní obsah

Česko - Švédsko 3:1Českým šachistkám vyšel závěr olympiády

10. 8. 2022 16:18

České šachistky se v posledním 11. kole olympiády v Čennaí dostaly do první dvacítky a obsadily konečné šestnácté místo. Mužům závěr nevyšel a byli klasifikováni pětadvacátí.

Foto: Petr Horník, Právo

Ilustrační fotoFoto: Petr Horník, Právo

Článek

Muži v pondělním předposledním kole podlehli Španělsku a bojovali o posun do dvacítky. Proti Slovensku ale nepotvrdili roli žebříčkových favoritů a po remíze 2:2 obsadili jako osmnáctý nasazený tým pětadvacátou pozici.

Nepřiblížili se tak výbornému 12. místu, které obsadili v Batumi před čtyřmi lety při dosud poslední účasti na olympiádě. V roce 2020 se tradiční akce konala kvůli koronavirové pandemii poprvé on-line a Češi se jí nezúčastnili.

"Los byl v posledním kole krutý, v česko-slovenském derby se může stát cokoli. Sice jsme byli papírovými favority, ale v konečném důsledku za remízu můžeme být spíš rádi my. Co se týče celkového umístění, Švýcar (systém nasazování zápasů) je prostě krutý, a když nezvládnete závěr, tak to není ono. A my ho nezvládli," uvedl na facebooku kapitán českého výběru Pavel Šimáček. Jeho svěřenci v Indii nasbírali šest výher, dvě remízy a tři porážky.

Poslední dva zápasy naopak vyšly ženám, které v pondělí zdolaly 2,5:1,5 Brazílii a turnaj zakončily vítězstvím 3:1 nad Švédskem. Třiadvacátý nasazený tým díky tomu v posledním kole poskočil z pětadvacátého místa na šestnácté. Česká pětice měla bilanci 6-3-2.

Z vítězství se radovali muži Uzbekistánu a ženy Ukrajiny. Na olympiádě kvůli invazi na Ukrajinu nestartovaly týmy Ruska a Běloruska.

Šachová olympiáda v Čennaí (Indie) - 11. kolo:
Muži:
Česko - Slovensko 2:2.
Konečné pořadí:
1. Uzbekistán 19
2. Arménie 19
3. Indie II 18
...
25. Česko 14
Ženy:
Česko - Švédsko 3:1.
Konečné pořadí:
1. Ukrajina 18
2. Gruzie 18
3. Indie 17
...
16. Česko 15

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •