Potterová a Coninx jsou poprvé mistry světa v triatlonu

Britka Beth Potterová a Francouz Dorian Coninx jsou poprvé mistry světa v triatlonu. Oba vyhráli finále seriálu v Pontevedře a ovládli celkové hodnocení.

Ilustrační foto.

Potterová rozhodla výborným během, kterému se dříve věnovala a v roce 2016 dokonce startovala na olympijských hrách v Riu de Janeiro v závodě na 10.000 metrů. Příští rok v Paříži se pod pět kruhů vrátí jako triatlonistka.

„Tohle byla sezona snů,“ řekla jednatřicetiletá Britka. „Dneska jsem se necítila moc dobře při plavání ani na kole, takže jsem si musela docela máknout. V běhu už to bylo dobré,“ uvedla Potterová, která zvítězila o 18 sekund před krajankou Kate Waughovou.

Česká reprezentantka Petra Kuříková obsadila 38. místo se ztrátou přes pět minut.

Mužský závod vyvrcholil dramatickým finišem, v němž Coninx předčil Němce Tima Hellwiga a krajana Pierrea Le Correho. Šampionát vyhrál před Novozélanďanem Haydenem Wildem a dalším Francouzem Léem Bergerem, kterého vystřídal na trůnu. „Francouzi to zase dokázali,“ radoval se Coninx.