Dvě nejlepší mužstva planety předvedla skvělé představení, Irové potvrdili roli jedničky

Souboj dvou žebříčkově nejlepších týmů na světě nezklamal. Výsledek pořadí rankingu odpovídá, ragbisté Irska ve šlágru Six Nations porazili Francii 32:19. Tradiční Mistrovství šesti národů se koná v roce, kdy ve Francii proběhne podzimní mistrovství světa. Pro všechny jeho účastníky je tak důležitou generálkou na vrchol čtyřletého cyklu. Enormní je také zájem fanoušků. Tři zápasy druhého kola vidělo dohromady celkem takřka 200 tisíc diváků s průměrem 66 588 lidí na utkání.

Tudy neprojdeš, chlapče! Francouz Gaël Fickou narazil na irskou hráz...

Irové se mohou v čele světového pořadí vyhřívat dál. Dvojku žebříčku Francii doma porazili a v turnaji zůstávají stoprocentní.

„Dvě nejlepší mužstva planety předváděla vrcholné ragby po celých 80 minut. Irové rozhodli o svém vítězství výborně zahraným signálem, který rozebral velmi pozornou obranu Les Bleus, korunovaným pětkou pod bránu," poznamenává ragbyový expert Eduard Krützner starší v komentáři pro server České ragby.cz.

„Celkově byli Irové lepší, měli větší nasazení a s fyzičkou vydrželi až do konce utkání. Zřejmě se projevilo daleko větší vytížení v domácí soutěži v posledním období před Pohárem šesti národů. Francouzi odehráli jednou tolik náročných utkání než Irové. V průměru 1000 minut, což odpovídá 12 zápasům, proti 6 zápasům Irů," všímá si Krützner.

Spolu s Irskem je stoprocentní také Skotsko. V taháku úvodního kola dokázalo v londýnském Twickenhamu obhájit Kalkata Cup, pohár udělovaný vítězi každoročního duelu mezi Anglií a Skotskem.

Oba rivalové o něj hrají od března 1879 již neuvěřitelných takřka 144 let...

Roli největšího outsidera statečně vzdorují Italové. Na úvod měli na dosah senzační výhru nad Francií, v dalším duelu pak vyhráli aspoň druhý poločas v Anglii. Díky bonusu za položené pětky je zatím Itálie o bod lepší než poslední Wales.