Hlavní obsah

Fleretisté vyhráli na mistrovství Evropy v šermu tři zápasy a skončili devátí

21. 6. 2022 15:27

Družstvo českých fleretistů obsadilo na mistrovství Evropy v Antalyi deváté místo. Šermíři v čele s bronzovým olympijským medailistou Alexanderem Choupenitchem po osmifinálové porážce se Španělskem uspěli ve všech třech následujících zápasech proti Gruzii, Nizozemsku i favorizovanému Maďarsku. Kordistky byly dvanácté.

Foto: archiv

Fleretista Alexander Choupenitch.Foto: archiv

Článek

Choupenitch, Marek Totušek a Jan Krejčík prohráli se Španěly 42:45. "Vnitřně jsme zklamaní, protože jsme byli blízko. S Honzou Krejčíkem jsme proti Španělům šermovali výborně, ale bohužel jsme těsně prohráli," uvedl Choupenitch v tiskové zprávě.

"Se Španělskem si vybral slabší chvilku Marek Totušek, kterému se bohužel zápas nepodařil. Ale to se stává, jsme jeden tým a taháme za jeden provaz," dodal Choupenitch, který v Turecku skončil v individuálním turnaji na pátém místě.

Foto: Tomáš Kříž

Český šermíř Alex Choupenitch v akci.Foto: Tomáš Kříž

Pak už ale česká trojice nezaváhala. Nejdříve porazila Gruzii nejtěsnějším rozdílem 45:44, potom Nizozemsko 45:32 a nakonec Maďarsko 45:41. "Proti Nizozemcům jsme všichni tři šermovali skvěle, s Maďarskem jsem zase otočil vývoj celého zápasu v úplném závěru. Proti Španělům byla možnost se dostat do nejlepší osmičky, ale jsem rád, že potom už jsme žádný zápas nepustili," dodal Choupenitch.

Kordistky Michala Pěchovová, Veronika Bieleszová a Kateřina Saligerová podlehly Německu, Estonsku i Rumunsku, jediné vítězství si připsaly v duelu s Finskem.

Mistrovství Evropy v šermu v Antalyi (Turecko) - družstva:
Muži - fleret:
Finále: Itálie - Francie 45:38,
o 3. místo: Polsko - Španělsko 45:29.
Další pořadí: 9. Česko (Choupenitch, Totušek, Krejčík).
Ženy - kord:
Finále: Francie - Itálie 43:30,
o 3. místo: Ukrajina - Švýcarsko 45:42.
Další pořadí: 12. Česko (Bieleszová, Pěchovová, Saligerová).

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

Nejnovější články