Triatlonistka Frintová byla na ME potřetí za sebou čtvrtá

Kitzbühel

Triatlonistka Vendula Frintová skončila potřetí za sebou čtvrtá na mistrovství Evropy. V Kitzbühelu ji dnes dělilo od medaile deset sekund. Závod skončil dvojnásobným britským triumfem, zvítězila Jessica Learmonthová před Sophií Coldwellovou, českou reprezentantku porazila ještě Italka Alice Bettová.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

ME v triatlonu v KitzbüheluVideo: sntv

Frintová byla čtvrtá vloni v Lisabonu i předloni v Ženevě. Tentokrát byla nejblíže k tomu, aby získala na kontinentálním šampionátu třetí medaili v kariéře. V roce 2011 skončila druhá v Pontevedře a o dva roky později vybojovala bronz v turecké Alanyi. K rozšíření sbírky jí nepomohl ani třetí nejlepší čas v závěrečném běhu.

Druhá česká triatlonistka v závodě na 1,5 km plavání, 40 km jízdy na kole a 10 km běhu Jana Kuříková obsadila 14. místo. Také závod juniorek měl britskou vítězku zásluhou Kate Waughové, na 32. místě skončila Alžběta Hrušková. Anna Hrdličková po pádu na kole vzdala.